Sporty Walki

Udany start kickbokserów w Piasecznie

W sobotę 14 kwietnia w Piasecznie odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa Piaseczna Dzieci i Młodzieży w Kickboxingu. W zawodach wzięła reprezentacja naszego KSW Łuków, która z imprezy przywiozła kilkanaście medali, w tym pięć złotych!

O medale walczyło blisko dwustu kadetów i młodzików z kilkunastu klubów z całej Polski. W piaseczyńskim turnieju tradycyjnie wystartowali zawodnicy łukowskiej sekcji kickboxing KSW Łuków. Ekipa prowadzona przez trenera Zenona Pawlikowskiego składająca się z kilkunastu zawodników, którym towarzyszyli rodzice, wywalczyła 13. medali, w tym pięć złotych! Złota zdobyli: Marta Pawlikowska (kadet starszy 50 kg – pointfighting), Dorian Siekierzyński (kadet starszy 52 kg – light contact), Bartosz Prusinowski (kadet starszy 52 kg – light contact), Kewin Kozłowski (kadet starszy 42 kg – light contact) oraz Patrycja Pawlikowska (kadet młodszy- 42 kg light contact).

Zdaniem trenera Pawlikowskiego, na szczególne wyróżnienie zasłużyła debiutująca Maja Staniewicz (młodzik, 28 kg- poinfighting). Maja po dwóch efektownych zwycięstwach, w finale uległa doświadczonej zawodniczce z Piaseczna i w rezultacie zdobyła srebro.

Organizatorzy zawodów wytypowali najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych i formułach. W formule light contact, wśród kadetów młodszych najlepszą zawodniczką uznano Patrycję Pawlikowską, a w kategorii kadetów starszych najlepszym zawodnikiem został Bartosza Prusinowskiego.