Odwiedź nas na
Fenix

Ciężary

Gaj medalistą międzynarodowego Pucharu V4

W węgierskiej miejscowości Győr w miniony weekend odbył się Puchar V4 (Visegrad World Cup) – międzynarodowe zawody federacji GPC. Łuków reprezentował Piotr Gaj, który z imprezy przywiózł trzy medale.

Międzynarodowe zawody federacji GPC zgromadziły zawodników z kilku krajów, nie tylko z tak zwanych państw wyszehradzkich. Na turnieju stawił się również łukowianin Piotr Gaj – trener i sportowiec trójboju siłowego.

Gaj rywalizował w kategorii OPEN do 125 kg, a wynik w przysiadzie ze sztangą (265 kilogramów) dał mu złoty medal. Ponadto sklasyfikowany został na trzecim miejscu OPEN wśród wszystkich kategorii. Łukowianin dobył również srebrny medal w martwym ciągu (kat. 125 kg OPEN), dźwigając 300 kilogramów.

– Razem z Piotrkiem Sadowskim decyzje o starcie podjęliśmy spontanicznie. I w piątek rano wyruszyliśmy w kierunku Węgier. Mam za sobą już cztery starty na zawodach w ciągu jednego miesiąca, i trochę trudno było walczyć o rekordowe wyniki. Fajne zawody, choć wyniki mogłyby lepsze, budujemy nadal formę i  przygotowujemy się do startów. Już niebawem moi podopieczni znów będą walczyć o medale, i trzymajcie za nas kciuki – tak Gaj podsumował wyjazd na węgierski puchar.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Ciężary