Odwiedź nas na
Fenix

Sporty Walki

Zapaśnicy na OTK: złota Julia, srebrna Iza

Zapaśnicy z trzech łukowskich klubów wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Młodziczek i Młodzików, który odbył się w Potoczku koło Janowa Lubelskiego. Najlepiej wśród naszych wypadła Julia Pracz, która zdobyła złoto.

Zapaśniczki i zapaśnicy z ŁKS Orlęta Łuków, UKS Zalesie oraz GKS Armaty Stoczek Łukowski pod opieką trenerów Anny Chudek i Grzegorza Wałachowskiego wzięli udział w bardzo dużym pod względem frekwencji turnieju. Zawody odbyły się w dniach 20-21 kwietnia w Potoczku, niedaleko Janowa Lubelskiego.

Najlepiej wśród naszych zawodników spisała się Julia Pracz (Zalesie), która w kategorii wagowej do 46 kg zdobyła złoty medal. Julia stoczyła cztery walki i wszystkie wygrała. W tej samej kategorii walczyła Marta Gajowniczek (Armaty), która wygrała jedną walkę, a przegrała dwie, i ostatecznie została sklasyfikowana na 10. miejscu.

Drugi medal dla łukowian zdobyła Izabela Wałachowska (Orlęta), która walczyła w kat. 66kg. Dwie wygrane walki zaprowadziły ją do finału, jednak w ostatnim pojedynku nasza zawodniczka musiała uznać wyższość rywalki z Chęcin i tym samym Iza zdobyła srebro.

Blisko brązowych medali były Urszula Pogonowska (Armaty, kat. 39), Julia Gajowniczek (Armaty, kat. 58) i Klaudia Karwowska (Zalesie, kat. 50). Jednak zawodniczki przegrały swoje „małe finały” i ostatecznie zajęły piąte lokaty.

Wyniki wszystkich naszych zawodników na zawodach OTK:

I miejsce – Julia Pracz (Zalesie, kat. 46)
II m-sc – Izabela Wałachowska (Orlęta, kat. 66)
V m-sc – Urszula Pogonowska (Armaty, kat. 39)
V m-sc Klaudia Karwowska (Zalesie, kat. 50)
V m-sc – Julia Gajowniczek (Armaty, kat. 58)
VII m-sc – Agata Kazanecka (Armaty, kat. 54)
X m-sc – Marta Gajowniczek (Armaty, kat. 46)

VII m-sc – Filip Baranowski (Orlęta, kat. 57)
X m-sc – Kacper Gajowniczek (Armaty, kat. 68)
XIII m-sc – Adrian Piskorz (Armaty, kat. 35)
XV m-sc – Bartosz Soćko (Armaty, kat. 39)

W klasyfikacji drużynowej dziewcząt Armaty zajęły 11. miejsce, UKS Zalesie 13., a Orlęta 19. pozycję, na 27 klubów. Wśród sędziów czuwających nad przebiegiem turnieju było dwóch łukowian Cezary Pasik i Ryszard Wałachowski.

1 Comment

1 Comment

  1. ja

    26 kwietnia 2018 at 13:09

    brawo Julka , brawo Iza

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sporty Walki