Sporty Walki

Weteran z Łukowa walczył w Las Vegas

W amerykańskiej stolicy rozrywki Las Vegas odbywają się właśnie Otwarte Mistrzostwa Stanów Zjednoczonych w Zapasach Weteranów. Walczyli na nich również Polacy, w tym łukowianin Janusz Lisiewski.

Pięciu Polaków, zapaśniczych weteranów wzięło udział w odbywających się właśnie Otwartych Mistrzostwach Stanów Zjednoczonych w Zapasach Weteranów. Na międzynarodowej imprezie wystąpili: Mirosław Wieczorkiewicz (kat. D 100 kg), Stanisław Kamiński (E 130 kg), Zdzisław Brzozowski (E 88 kg), Mariusz Wiśniewski (C 88 kg) oraz łukowianin Janusz Lisiewski (D 88 kg).

Wszyscy polscy zawodnicy walczyli o medale, a łącznie ta ekipa wywalczyła cztery medale – trzy złote i jeden brązowy. Janusz Lisiewski na zawodach zajął ostatecznie miejsce tuż za podium, czyli czwartą lokatę. Stoczył cztery pojedynki, z których dwa wygrał, a w dwóch musiał uznać wyższość rywali.

Janusz Lisiewski to zapaśniczy sportowiec-legenda Orląt Łuków. Zdobywał medale we wszystkich kategoriach wiekowych. Do zapasów wrócił w 2008 roku i od tamtej pory występuje w szeregu imprez zapaśniczych dla weteranów. Między innymi w 2015 roku został Mistrzem Polski w stylu wolnym oraz wicemistrzem Polski w klasyku.