Fenix

Piłka Nożna

Kiryło, Kierych, Matuszewski. Orlęta 3, Bizon 0.

W 17. kolejce okręgówki bez większych niespodzianek. Choć w pierwszej połowie nie wyglądało to najlepiej, Orlęta pewnie wygrały z jelenieckim Bizonem 3:0. W tabeli zatem, bez większych zmian.

Po zaciętym pucharowym spotkaniu między Bizonem i Orlętami, kibice mogli spodziewać się ciekawego spotkania. Spotkanie przy ul. Warszawskiej nie zaczęło się dość dobrze dla gospodarzy. Podopieczni Mariusza Ciołka lepiej wyglądali na boisku i to oni jako pierwsi zagrozili bramce rywali. Jednak napastnik przyjezdnych nie trafił do bramki z najbliżej odległości. W poczynaniach żółto-czerwonych widać było natomiast dużą nerwowość, i nie mogli dobrze wejść w mecz. W 26 minucie bardzo ładnym strzałem sprzed pola karnego popisał się Sowisz. Z trudem, ale obronił dobrze znany w Łukowie, Lisiewicz. Lisiewicz wyszedł również cało z pojedynku sam na sam z Kiryło w 38 minucie. Goście próbowali zagrażać bramce Wiśniewskiego głównie poprzez dalekie wybicia i szukania ataku prawą stroną boiska, gdzie był bardzo aktywny Rosłoń. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania, padła tzw. bramka do szatni. Dobrze z prawej strony pola karnego rozegrał piłkę Dołęga, który wyłożył piłkę na środek pola karnego rywali. Na miejscu był Kiryło, który uderzeniem na długi słupek pokonał Lisiewicza.

Po zmianie stron, wynik spotkania szybko podwyższył Kierych, który wbił piłkę do siatki ładną główką. Kilka minut później wynik spotkania ustalił Matuszewski, który bez większych problemów pokonał z 11-metra Lisiewicza. Do końca spotkania podopieczni Różańskiego wyglądali już lepiej, bardziej ofensywnie, a z Bizona jakby zeszło powietrze. Bardzo aktywny Dołęga miał też swoją okazję bramkową. Ładnym strzałem próbował pokonać bramkarza rywali, ale Lisiewicz wybił na róg. Chwilę później umiejętności Wiśniewskiego w podobny sposób sprawdził zawodnik Bizona. Najbliżej podwyższenia wyniku spotkania był Wysokiński, jednak po jego strzale piłka zatrzymała się na poprzeczce. Orlęta Bizon 3:0.

Orlęta 3:O Bizon Jeleniec
Kiryło 45, Kierych 48, Matuszewski 55(k)

Orlęta: Wiśniewski – Ebert Ł., Bulak, Czerski, Olszewski, Dołęga, Kierych, Matuszewski (62 Wysokiński), Ebert M. (62 Wałachowski), Sowisz (75 Wierzchowski [Ż]), Kiryło.

Orlęta nadal liderem rozgrywek z 6 punktami przewagi nad drugim Huraganem Międzyrzec Podlaski.