Piłka Ręczna

Trzy zwycięstwa i awans Łukovii

Od piątku do niedzieli w hali sportowej im. R. Szajdziuka odbywały się zawody w ramach Pucharu ZPRP Młodziczek. Gospodynie, piłkarki SPR Łukovia Łuków nie dały szans rywalkom, wygrały trzy spotkania i awansowały dalej.

W dniach 27-29 kwietnia w całej Polsce odbyło się osiem turniejów w szczypiorniaku dziewcząt w ramach 1/16 Finałów Pucharu ZPRP Młodziczek. Jedne z takich zawodów odbyły się również w Łukowie, a w rozgrywkach walczyły wicemistrzynie województwa lubelskiego – ekipa SPR Łukovia Łuków.

W turnieju rozegranym w hali sportowej przy łukowskiej Jedynce udział wzięły drużyny: UKS Olimpia Końskie, UKS GEM Posada Górna, UKS Alfa Szarów i SPR Łukovia. Do następnego etapu rozgrywek, czyli 1/8 Pucharu awansowały dwie drużyny. Bezkonkurencyjne były nasze zawodniczki, które wygrały trzy spotkania i zajęły pierwsze miejsce. Z drugiego miejsca awans wywalczyła ekipa Alfa Szarów.
Zajęcie pierwszego miejsca spowodowało, że Łuków znów będzie gospodarzem turnieju. W 1/8 Pucharu ZPRP Młodziczek, który odbędzie się w dniach 11-13 maja, Łukovia będzie rywalizować z: Energa AZS Politechnika Koszalińska I, AP Marcovia Marki, UKS Handball-28 Wrocław.

SPR Łukovia Łuków 32–20 UKS Olimpia Końskie

Najlepszą zawodniczką zawodów została Natalia Kalińska, najlepszą bramkarką Paula Wasak (obie SPR Łukovia), a królem strzelców została Gabriela Stachowicz (Alfa Szarów).

SPR Łukovia Łuków: Paula Wasak, Patrycja Kacprzak, Natalia Kalińska (23 bramki), Wiktoria Sosnowska (14), Martyna Tomasiewicz, Kinga Rosa, Aleksandra Ciężka (20), Weronika Alikowska, Weronika Mazur (4), Maja Trochimowska (9), Paula Piesio, Dominika Wierzchowska (1), Natalia Mokicka (9), Weronika Frąc (9).