Odwiedź nas na
Fenix

Sporty Walki

Sensei Głowacki 5. na MŚ w Japonii

Łukowski karateka Paweł Głowacki brał udział w Mistrzostwach Świata Karate Kyokushin. Naszemu krajanowi niewiele zabrakło by znalazł się w czołowej czwórce zawodników w swojej kategorii.

W dniach 18-28 kwietnia trener Łukowskiego Klubu Karate Kyokushin „MAWASHI” Paweł Głowacki reprezentował Polskę na MŚ w Tokio. W zawodach wzięło udział ponad dwa tysiące zawodników z całego świata, w podziale na kategorie wagowe i wiekowe. W kategorii Senior liczącej ponad 60 zawodników łukowianin wywalczył wysoką 5. lokatę! Do finału wchodziło czterech zawodników. W finale znaleźli się czterej Japończycy. Był to pierwszy oficjalny start w najwyższej randze zawodów trenera Pawła oraz niebywały wyczyn, gdyż zabrakło niewiele aby dostać się do finałowej czwórki.

Celem wyjazdu były także szkolenia przeprowadzone przez Światową Organizację Kyokushin IKO oraz treningi w dojo u trenerów japońskich.

Start w takiej imprezie to dla mnie wielkie wyróżnienie. Niestety zabrakło niewiele aby dostać się do finału, jednak jestem w pełni usatysfakcjonowany, gdyż był to mój pierwszy oficjalny start w barwach Polski na Mistrzostwach Świata w kraju , który jest kolebką tej sztuki walki. Otrzymałem wiele gratulacji. Zaproszono mnie też do siedziby Organizacji Honbu Daikanyama. Brałem udział także w obozie w górach Mitsumine, gdzie niegdyś twórca stylu karate pełnokontaktowego M. Oyama trenował przez wiele lat. Niezapomniana przygoda, nabytą wiedzą i umiejętnościami będę mógł podzielić się ze swoimi trenującymi w klubie – mówi o przygodzie w Japonii trener Głowacki.

Gratulujemy i życzymy kolejnych startów!

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sporty Walki