Piłka Nożna

Orlęta na piątkę z Kujawiakiem. W środę z Radzyniem w PP

W 19. kolejce okręgówki łukowskie Orlęta nie dały szans gościom ze Stanina. Przy Warszawskiej 5:0 dla żółto-czerwonych.

Pierwszy kwadrans spotkania to przewaga gospodarzy, którą udokumentował strzałem przy słupku dającym prowadzenie Krzysztof Kierych. Kolejne piętnaście minut to gra nieco bardziej wyrównana, z przewagą gry w środku pola oraz akcją ofensywną przyjezdnych. Lekki strzał napastnika Kujawiaka spokojnie wybronił Wiśniewski. Ostatnie minuty pierwszej połowy należały do Orląt. Najpierw dobre podanie Sowisza wykończył strzałem Matuszewski, jednak piłka w tej jak i następnej akcji poszybowała tuż obok słupka. Do trzech razy sztuka, i przy trzeciej ofensywie z rzędu udało się. Podanie Matuszewskiego, po indywidualnej akcji na bramkę zamienił Kiryło. Do przerwy 2:0.

Na początku drugiej odsłony gra przyjezdnych wyglądała nieco lepiej. Byli bardziej poukładani i stworzyli sytuację bramkową, zabrakło jednak zimnej krwi, a Wiśniewski nie dał się pokonać. Orlęta grały swoje i w 63 minucie akcja Dołęga – Ebert – Ebert dała kolejną bramkę. Dołęga dograł do Łukasza Eberta, a ten z boku pola karnego dośrodkował na piąty metr gdzie czekał już Mateusz Ebert, który strzałem od poprzeczki wbij piłkę do bramki. Chwilę później Mateusz znów mógł wpisać się na listę strzelców, jednak futbolówka wylądowała na poprzeczce i opuściła plac gry. W 70 minucie akcję przeprowadzili goście, napastnik Kujawiaka zamiast uderzać na bramkę nie udanie rozegrał piłkę, i na strachu defensorów Orląt się zakończyło. W 78 minucie dobre dośrodkowanie Wysokińskiego ładnym strzałem głową wykończył Mateusz Ebert i było 4:0. Wynik spotkania ustanowił Wysokiński, który w 86 minucie pokonał Kiełczykowskiego z rzutu karnego. Wynik meczu mógł jeszcze podwyższyć Wałachowski, jednak przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem, który piłkę po jego strzale sparował na rzut rożny. Orlęta-Kujawiak 5:0.

Orlęta Łuków 5:0 Kujawiak Stanin
Kierych 15, Kiryło 37, Ebert M. 63,78, Wysokiński 86(k)

Orlęta: Wiśniewski – Olszewski (77 Ozygała), Ebert Ł., Bulak, Czerski [Ż] (58 Fortuna), Ebert M., Kierych, Matuszewski (63 Wysokiński), Dołega (67 Wałachowski), Sowisz (82 Wierzchowski), Kiryło.

Z  53. punktami Orlęta prowadzą w tabeli. Utrzymuje się sześciopunktowa przewaga nad Huraganem, który wczoraj pewnie pokonał ŁKS Łazy 3:0.

W środę 9 maja na stadionie przy Warszawskiej w Łukowie rozegrany zostanie Finał Pucharu Polski na szczeblu BOZPN. Żółto-czerwoni zmierzą się z biało-zielonymi z Radzynia Podlaskiego. Początek meczu o godz. 17.