Inne

Suska wicemistrzem Polski

Szymon Suska wziął udział w Indywidualnym Pucharze Polski do lat 8 w szachach, który odbył się w dniach 1-6 maja w Poroninie. Nasz młody szachowy mistrz zajął drugie miejsce i został wicemistrzem Polski.

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempem gry 60 minut na partię dla zawodnika, plus 30 sekund na każde wykonane posunięcie, oddzielnie dla chłopców i dziewcząt. W grupie chłopców o tytuł Mistrza Polski walczyło 74 szachistów z całej Polski.

Szymon Suska (Szachpol Łuków) wygrał 7 partii, zremisował 2 i nie poniósł żadnej porażki. Pomimo, że jako jedyny pokonał zwycięzcę turnieju w bezpośrednim pojedynku, który uzyskał również 8 punktów, o ostatecznym wyniku zadecydowała punktacja pomocnicza. Tym samy nasz młody szachowy mistrz zajął ostatecznie drugą pozycję.