Piłka Nożna

Puchar dla trzecioligowca

Arkadiusz Pogonowski

Wczoraj na stadionie przy Warszawskiej odbył się finał Pucharu Polski na szczeblu BOZPN. Łukowskie Orlęta nie sprawiły niespodzianki i przegrały z występującymi na co dzień w trzeciej lidze piłkarzami z Radzynia Podlaskiego.

Pojedynek lokalnych rywali obejrzały setki kibiców. Zdecydowanym faworytem spotkania była drużyna z Radzynia Podlaskiego. Już w pierwszym kwadransie spotkania przyjezdni mieli dwie dogodne sytuacje bramkowe, w 2 minucie na szczęście dla naszych zamieszanie pod bramką Wojtaszaka nie zakończyło się wbiciem piłki do bramki. W 12 minucie Wojtaszak dobrze wybronił strzał z dystansu parując piłkę na róg. Przez kolejne kwadrans spotkania gra jakby się wyrównała, choć to goście przeważali w posiadaniu piłki. Pierwszą bramkę dla gości w 30 minucie zdobył Lipiński, po którego strzale nasz bramkarz miał piłkę na rękach, jednak futbolówka wpadła do siatki. Dobrą sytuację na wyrównanie miał Kiryło, który wbiegł z piłką w pole karne rywali, przegrał pojedynek z obrońcą, który zdaniem piłkarza i kibiców go faulował. Sędzia jedenastki jednak nie odgwizdał. Swojej sytuacji też nie wykorzystał Ozygała.
W drugiej połowie, do 75 minuty wiele się nie działo. Radzynianie spokojnie prowadzili piłką, a gospodarze próbowali zaczepnych akcji, ale w większości gra prowadzona była w środkowej części boiska. Zabójcze dla Orląt okazały się minuty 76 i 80. Jacek Kaganek w tym czasie dwukrotnie pokonał bramkarza żółto-czerwonych. Przy drugiej sytuacji wyraźnie rywalom pomógł błąd w linii naszej defensywy. Z kolei najlepszą okazję dla łukowskich Orląt na strzelenie bramki miał Wysokiński, jednak nie zdecydował się na strzał a podanie a Dołęgę ubiegł obrońca biało-zielonych. Wynik spotkania, golem z rzutu wolnego ustanowił Stanisławski w 88 minucie. Orlęta 0-4 Orlęta-Spomlek.

Po meczu nastąpiła uhonorowanie najlepszych drużyn w tym sezonie w pucharze BOZPN przez działaczy związku. Odebrano srebrne i złote medale oraz statuetki dla najlepszych zawodników drużyn. Wśród łukowian na to wyróżnienie zasłużył Sebastian Matuszewski.

Orlęta Łuków 0:4 Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski
Lipiński 30, Kaganek 76, 80, Szymon Stanisławski 88
Orlęta Łuków: Wojtaszak – Czerski (61′ E. Miszta), Bulak (77’ A. Miszta), Fortuna, Olszewski – Wałachowski (46’ Burdach), Kierych (46’ Sowisz), Matuszewski, Ozygała (46’ Dołęga) – Kurowski (46’ Wysokiński), Kiryło.
Orlęta Radzyń Podlaski: Nowacki – Ciborowski, Kiczuk, Panufnik, Lipiński – Kot, Korolczuk, Brzosko, Kania – Puton, Kalita oraz Stężała, Musiatowicz, Kaganek, Rycaj, Idzikowski, Bożym, Stanisławski.

W grze o Puchar Polski LZPN pozostały: Orlęta Radzyń, Powiślak Końskowola i EKO Różanka oraz Unia Hrubieszów. Losowanie półfinałów Pucharu Polski LZPN zaplanowano na piątek 11 maja. Natomiast drużyna z Łukowa przeznacza już wszystkie siły na ligę. W niedzielę zagra na wyjeździe z Kąkolewnicą.