Fenix

Piłka Nożna

Ciężki mecz w Kąkolewnicy. Orlęta wróciły z tarczą

W 20 kolejce okręgówki łukowskie Orlęta zagrały na wyjeździe z Gromem Kąkolewnica. Gospodarze, którzy mieli kilka sytuacji bramkowych, musieli jednak uznać wyższość lidera rozgrywek. Grom 0:2 Orlęta.

Pierwszy kwadrans spotkania nie owocował w klarowne sytuacje bramkowe, rywale poznawali się nawzajem, a gra toczyła się w środku pola. Ożywienie i kilka dobrych okazji pojawiło się w drugim kwadransie gry. W tym czasie Orlęta miały jedną okazję w polu karnym, ale zbyt długo rozgrywał piłkę Dołęga. Natomiast gospodarze stworzyli niemal dwie „setki”. Najpierw napastnik Gromu zamiast uderzać na bramkę Wiśniewskiego długo rozgrywał piłkę, i nasi obrońcy zdążyli wybić futbolówkę. Przy drugiej szansie żółto-czerwoni mieli dużo szczęścia, bo po mocnym strzale pomocnika Gromu piłka wylądowała na słupku. W ostatnich minutach pierwszej odsłony Grom i Orlęta miały po jeszcze jednej dobrej okazji, jednak defensywa obu stron nie dała się zaskoczyć.
Po zmianie stron, w pierwszych minutach mocno do gry weszli rywale łukowian. Dwie okazje Gromu i znów niezawodny Wiśniewski w bramce Orląt. Orlęta nieco się przebudziły i zaczęły mocniej naciskać rywali. Wprowadzenie Wysokińskiego wniosło ożywienie w ofensywie naszych. W 58 minucie piłkarz ten dograł dobrą piłkę w pole karne, a nabiegającemu Olszewskiemu zabrakło niewiele by dać gościom prowadzenie. Kilkadziesiąt sekund później bramkarz Gromu musiał wyciągać piłkę z siatki. Prowadzenie Orlętom dał strzał po ziemi Kierycha. Zaskoczony Grom nie zdążył jeszcze poukładać gry na nowo, a dośrodkowanie z rzutu wolnego Olszewskiego, w zamieszaniu w polu bramkowym na gola zamienił Kiryło. Po dwóch szybko strzelonych bramkach nasi piłkarze nieco uspokoili grę, a nerwowo grający gospodarz nie umiał już skonstruować dobrego ataku. W 81 minucie po podaniu Sowisza Wysokiński przebiegł kilkadziesiąt metrów jednak jego zbyt lekki strzał nie mógł zaskoczyć bramkarza. Mecz zakończył się wygraną gości, a niewątpliwie zawodnikiem spotkania w drużynie Orląt należałoby uznać bramkarza Jakuba Wiśniewskiego.

To co cieszy, to to że Orlęta, które w Kąkolewnicy zagrały w okrojonym składzie, potrafiły wygrać i nadal są jedyną drużyną niepokonaną w lidze. Humor żółto-czerwonym poprawił jeszcze wynik z Krzywdy. Tam miejscowa Unia pokonała wicelidera z Międzyrzeca Podlaskiego. Tym samym Orlęta powiększyły swoją przewagę punktową w tabeli do 9 punktów (Orlęta 56 pkt, Huragan 47).

Grom Kąkolewnica 0-2 Orlęta Łuków
Kierych 59, Kiryło 62

Orlęta: Wiśniewski – Czerski, Fortuna (88 Różański), Ebert Ł.[Ż], Olszewski, Dołęga (90 Wojtaszak), Kierych, Sowisz, Ozygała, Kurowski (55 Wysokiński), Kiryło.