Odwiedź nas na
Fenix

Piłka Ręczna

Energa za silna dla Łukovii

Od piątku do niedzieli w hali sportowej łukowskiej Dwójki cztery drużyny walczyły o awans do ćwierćfinału Pucharu ZPRP Młodziczek. Do dalszej rywalizacji przeszły – Energa Koszalin i Marcovia Marki. Łukovia trzecia.

W dniach 11-13 maja w Łukowie odbył się jeden z turniejów piłki ręcznej w ramach 1/8 Finałów Pucharu ZPRP Młodziczek. W łukowskich zawodach udział wzięły: SPR Łukovia Łuków, Energa AZS Politechnika Koszalińska I, AP Marcovia Marki i UKS Handball-28 Wrocław.

Wyniki turnieju:
ENERGA AZS Politechnika Koszalińska I 30 – 26 AP Markovia Marki
SPR Łukovia Łuków 26 – 18 UKS Handball 28 Wrocław
UKS Handball 28 Wrocław 16 – 22 ENERGA AZS Politechnika Koszalińska I
SPR Łukovia Łuków 25 – 27 AP Markovia Marki
AP Markovia Marki 38 – 22 UKS Handball 28 Wrocław
SPR Łukovia Łuków 17 – 21 ENERGA AZS Politechnika Koszalińska I

Awansu niestety nie wywalczyły nasze szczypiornistki. Po porażce z Markami, łukowianki musiałyby pokonać najsilniejszą ekipę na turnieju, szczypiornistki z Koszalina. W ostatnim spotkaniu turnieju Łukovia dobrze weszła w mecz, prowadząc nawet 3:1. Kilkuminutowy zastój naszych wykorzystały rywalki, które po kwadransie gry prowadziły 8:4. I tej przewagi już nie oddały, choć nasze zawodniczki miały szansę na wyrównanie stanu gry jeszcze przed przerwą. W drugiej odsłonie kibice głośno krytykowali posunięcia sędziów, którzy w kilku sytuacjach podjęli kontrowersyjne decyzje. Dużo lepiej wyglądająca na boisku drużyna Energii nie oddała prowadzenia, a grająca nerwowo i w okrojonym składzie Łukovia zbyt późno przebudziła się i próbowała dogonić rywalki. Mecz zakończył się wynikiem 21-17 dla gości. Ten wynik przekreślił awans naszych.

Do kolejnego etapu gier, 1/4 Pucharu ZPRP Młodziczek awansowały: Energa AZS Politechnika Koszalińska, AP Markovia Marki.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Piłka Ręczna