Odwiedź nas na
Fenix

Ciężary

Mistrzostwa Polski w trójboju w Łukowie!

We wrześniu w naszym mieście odbędą się Otwarte Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym!  Łukowskie środowisko trójboju zaprasza.


Otwarte Mistrzostwa Polski Federacji WPF w Trójboju Siłowym
odbędą się w dniach 29-30 września w hali sportowej im. Janusza Kowalczyka przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łukowie. W zawodach będą mogli wziąć udział wszyscy chętni uprawiający sporty siłowe, bez względu na przynależność lub nie do poszczególnych federacji sportowych. Jednym z głównych celów organizatorów jest impreza sportowa integrująca zawodników sportów siłowych, impreza „ponad podziałami” w rywalizacji dla wszystkich.

Rywalizacja w Otwartych Mistrzostwach Polski WPF odbędzie się w odrębnych klasyfikacjach (jako odrębnych konkurencjach) w:
a) wyciskaniu sztangi leżąc,
b) w martwym ciągu,
c) przysiadzie ze sztangą.

Najważniejsze przepisy Mistrzostw Polski WPF Bench Press & Deadlift & Squat:
– zawody będą rozegrane zarówno w formule RAW jak i EQ,
– szerokość chwytu podczas wyciskania nie może przekraczać 81 cm
– podczas wyciskania dopuszczalne jest krawędziowanie i opieranie stóp na palcach
– w wyciskaniu obowiązują trzy komendy (start, press, rack)
– podczas startu w każdym boju obowiązkowy jest jednoczęściowy strój startowy zarówno w czasie startu jak i ceremonii dekoracji zawodników, niedopuszczalne jest odstępstwo od stroju sportowego obowiązującego w trójboju siłowym.
Szczegółowy regulamin organizatorzy zaprezentują do 30 czerwca.
Więcej informacji na stronie wydarzenia: Mistrzostwa Polski Benchpress Deadlift Squat

– Pomysł zawodów pojawił się jakiś czas temu, ale jakoś bardziej w formie luźnych rozmów. Na ten temat rozmawiałem z Arturem Kozłowskim, który na wszelkie takie inicjatywy jest zawsze otwarty. I podjęliśmy decyzje, że robimy mistrzostwa we wrześniu, bo wtedy jest wolny termin. Spotkałem się burmistrzem Dariuszem Szustkiem, przedstawiłem nasz pomysł i zapytałem o wsparcie Miasta. Burmistrz się zgodził. Będą to Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, Przysiadzie oraz Martwym Ciągu, i będzie to pierwsza tego typu impreza w historii Łukowa. Obecność na zawodach zapowiadają znakomici zawodnicy. Chciałbym żeby impreza była na najwyższym poziomie i żebyśmy mogli docenić tych świetnych siłaczy poprzez nagrody. Dlatego, zwracam się z ogromna prośba do wszystkich firm o pomoc w dofinansowaniu tego wydarzenia, a my obiecujemy nie zawieźć i godnie reklamować i reprezentować firmy, które nam pomogą – mówi nam Piotr Gaj, współorganizator Mistrzostw.

Organizatorami wydarzenia są stowarzyszenie Polish Bodybuilding & Fitness & Powerlifting Federation oraz stowarzyszenie sportowe WPF Poland. Koordynatorem przygotowań w Łukowie jest trener trójboju siłowego Piotr Gaj. Patronat nad zawodami sprawują – Poseł do Parlamentu Europejskiego Julia Pitera i Burmistrz Miasta Łuków Dariusz Szustek. Patronat medialny nad imprezą sprawuje lokalny portal sportowy – Sport.Lukow.pl oraz łukowski portal informacyjny wLukowie.pl.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Ciężary