Fenix

Piłka Nożna

Derby dla Orląt. Huragan gromi, Bizon rozbija Kujawiaka

W 21 kolejce okręgówki Orlęta na własnym terenie podejmowały lokalnego rywala z Łazów. Przed pierwszym gwizdkiem spotkania statuetkę i brawa od publiczności zebrał jeden z wierniejszych kibiców Orłów – Wojtek Szczęśniak.

Zanim sędzia rozpoczął rywalizację drużyn, piłkarze przygotowali niespodziankę dla Wojtka Szczęśniaka, wiernego kibica i dokumentalisty niemal każdego spotkania żółto-czerwonych. Wojtek, który na mecze jeździ z tatą Waldemarem nagrywa wideo i robi zdjęcia, podążając za Orlętami niemal na każdy mecz. Od Sebastiana Matuszewskiego otrzymał statuetkę Zawodnik Meczu Finału Pucharu Polski BOZPN i pamiątkowy medal. Publiczność przy Warszawskiej za gest jak i Wojtka nagrodziła gromkimi brawami.

Pojedynek pomiędzy lokalnymi rywalami z Łukowa i Łazów zapowiadał się bardzo ciekawie. I jak się okazało, bardzo licznie zgromadzeni na stadionie przy Warszawskiej kibice nie mogli narzekać na przebieg spotkania. Obie strony stwarzały sytuacje bramkowe, były ciekawe akcje i mecz prowadzony w dobrym tempie.

Pierwsi groźnie zaatakowali goście, którzy mogli prowadzić już od 7 minuty, ale w ostatnim momencie piłkę z pola karnego wybił Bulak. Mecz był otwarty i obie drużyny akcją za akcje przenosiły pole gry na stronę rywali. W 21 minucie techniczny strzał głową Kierycha zatrzymał się na poprzeczce bramki Sycha. Kilka minut później za faul w polu karnym sędzia odgwizdał 11-stkę dla Orląt. Strzelał Matuszewski. Karny obroniony, ale w zamieszaniu w polu karnym, trzecie podejście Matuszewskiego zakończyło się piłką w siatce. Chwilę później piłka wylądowała na słupku bramki Łazików, po dobrym strzale z 30 metrów Kiryły. W 33 minucie mogło być 1-1. Dobrze dysponowany tego dnia Wojtaszak nie dał się pokonać, broniąc trudny do obrony strzał. Do końca pierwszej połowy w ofensywie przeważali goście, w końcówce mając znów dogodną okazję, ale pojedynek sam na sam wygrał Wojtaszak i wybił piłkę na rzut rożny.

Po zmianie stron szybko gola chcieli strzelić gospodarze, jednak w pierwszym kwadransie drugiej odsłony stać ich było na trafienie w słupek po strzale Matuszewskiego. Łaziki próbowały zdobyć bramkę wyrównującą, co otworzyło żółto-czerwonym możliwość częstszych kontrataków. W 65 minucie gola dającego spokój gospodarzom dał Wysokiński. Przy dwubramkowym prowadzeniu nerwowo zaczęli grać goście, starając się za wszelką cenę złapać jeszcze kontakt bramkowy z przeciwnikiem. I stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje, ale tego dnia najlepiej dysponowanym zawodnikiem na boisku był drugi bramkarz Orląt, który nie dał wbić sobie futbolówki. Orlęta miały również swoje okazje, a tę najlepszą na podwyższenie wyniku miał Dołęga, który po kilkudziesięciometrowym rajdzie zbyt lekko uderzył piłkę by móc pokonać bramkarza rywali. Derby Łukowa dla Orląt, 2:0.

Orlęta Łuków 2:0 ŁKS Łazy
Matuszewski 27, Wysokiński 65

Ciekawie było również w innych spotkaniach w ramach 21 kolejki. Zajmujący drugą pozycję w tabeli Huragan rozgromił na własnym terenie LKS Milanów 9-2!! W derbowym pojedynku gminy Stanin, Kujawiak pełniący rolę gospodarza dostał sromotne lanie od Bizona. Piłkarze z Jeleńca wygrali 6-1 i przeskoczyli Kujawiak w tabeli. Olimpia pewnie wygrała w Łomazach, a Unia Krzywda w Dobryniu.