Inne

Lesovia mistrzem w rugby!

Nadesłane do redakcji

W Pucku 20 maja odbył się I Ogólnopolski Turniej Rugby TAG o Puchar Orlika w kategorii grup młodzieżowych do lat 12. Lesovia Trzebieszów, która reprezentowała Lubelskie, zdobyła tytuł Mistrza i zdobyła Puchar Orlika!

W finałowym turnieju wystąpiło 8 najlepszych drużyn z całej Polski. Wśród nich była drużyna z Trzebieszowa, która reprezentowała Województwo Lubelskie. Podopieczni Jacka Karwowskiego wygrali wszystkie spotkania eliminacyjne i doszli do fazy pucharowej. Tam w półfinale pokonali ekipę z Leśnej, by w finale pokonać rówieśników ze Środy Śląskiej. To wielki sukces naszych młodych adeptów dla naszych młodych adeptów rugby TAG, którzy dopiero od kilku tygodni systematycznie trenują tę dyscyplinę. W nagrodę pojadą na obóz sportowy organizowany przez Polski Związek Rugby.

Drużyny rozgrywały mecze w składach 6 osobowych (5 chłopców + 1 dziewczynka oraz 3 osoby rezerwowe). Mecze eliminacyjne zostały rozegrane w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Dwie najlepsze ekipy z obu grup grały w fazie pucharowej. W grupie A Lesovia Trzebieszów wygrała trzy spotkania, a półfinale zmierzyła się z drugim miejsce z grupy B. Wygrana 3:1 dała awans do finału i walkę o złoto z zawodnikami z Środy Śląskiej (w pojedynku w grupie nasi wygrali 2:1). W finale wygrali 3:0 i Lesovia mogła się cieszyć z Pucharu, i pierwszego tak znaczącego trofeum.

Drużyna KS Lesovia Trzebieszów wystąpiła w składzie: Blicharz Jakub, Przybysz Bartosz, Mościcka Laura, Stefaniak Sebastian, Krasuska Iwona, Goławski Kacper, Świerczewski Dawid, Szczygielski Artur, Wysokiński Maciej. Trenerem młodzieży jest Jacek Karwowski.

Gratulujemy, życzymy sportowego rozwoju rugby i kolejnych sukcesów.