Odwiedź nas na
Fenix

Sport w Szkołach

Siatkarz AZS Częstochowa w Dwójce

Arkadiusz Pogonowski

Wychowanek łukowskich Orląt, dziś reprezentujący klub AZS Częstochowa Daniel Szaniawski odwiedził Szkołę Podstawową nr 2 w Łukowie.

W ramach projektu gimnazjalistów „Spotkanie z gwiazdą sportu. Porozmawiajmy o sporcie” kilka dni temu łukowską Dwójkę odwiedził siatkarz AZS Częstochowa Daniel Szaniawski. Sportowiec, który jeszcze kilka tygodni temu walczył o awans do PlusLigi z uczniami spotkał się w piątek 25 maja. Gość odpowiadał na pytania organizatorów jak i publiczności, a jego wizyta miała na celu przede wszystkim zachęcenie młodych do uprawiania sportu, i ogólnie pojętej aktywności fizycznej. Młodzież Dwójki miała też okazję potrenować z siatkarzem i rozegrać krótkie spotkanie, które sędziował siatkarz AZS-u. Było także rozdawania autografów.

Daniel Szaniawski, choć sportową przygodę zaczynał z koszykówką, szybko przerzucił się na piłkę siatkową będąc jeszcze w gimnazjum. Jego pierwszym trenerem był Piotr Pierzchalski w ŁKS Orlęta Łuków, który zaraził go siatkówką na 100%. Grał też w szkolnej drużynie w I LO „Kościuszko” Łuków. W swojej młodej jeszcze karierze bronił barw KS Metro Warszawa, AZS Politechnika Warszawska, Pekpol Ostrołęka. Obecnie jest zawodnikiem AZS Częstochowa, z którym to klubem w sezonie 2017/2018 wywalczył tytuł Mistrza I Ligi i walczył o awans do PlusLigi. Drużyny jednak uległa w barażach.

 

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sport w Szkołach