Odwiedź nas na
Fenix

Sporty Walki

Brązowe medale bokserów Orląt

Kadeci sekcji pięściarskiej Orląt Łuków wystartowali w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Z imprezy przywieźli trzy medale.

 

W dniach 26 maja – 3 czerwca w Koninie odbyła się  Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w boksie kadetek i kadetów. W turnieju z powodzeniem wystartowali podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego, którzy reprezentowali sekcję pięściarska ŁKS „Orlęta” Łuków.
W kategorii do 46 kg wystartowała Natalia Zarzycka, w kategorii 63 kg Martyna Czerepińska, a w kategorii do 80 kg Maciej Mościcki. Powyższa trójka spisała dobrze, i z imprezy przywiozła trzy brązowe medale. Przedstawiciele  Lubelszczyzny zdobyli na  turnieju w sumie 7 medali: trzy Łuków, dwa Lublin, po 1 Łęczna i Chełm.

Wynikiem osiągniętym w Koninie młodzi pięściarze wpisali się na  karty historii łukowskiego boksu. Jestem zadowolony ze startu swoich zawodników, ale nie jest to wszystko na co stać moich wychowanków. Będziemy dalej ciężko pracować. Sukces podopiecznych jest też wynikiem współpracy z ludźmi dobrej woli. Dzięki inicjatywie Ryszarda Wałachowskiego i wsparciu firmy Jarosława Siuja (wrestling.com.pl) nasze zawodniczki wystartowały w turnieju w profesjonalnych butach bokserskich. Anonimowy sympatyk boksu zakupił dla dziewczyn stroje sportowe. Natomiast Macieja  Mościckiego wspierała firmą transportową MARWER. Dziękuję również trenerowi kadry wojewódzkiej Józefowi Radziewiczowi z Chełma – podsumował trener Pawlikowski, dziękując przy tym za wsparcie.

Od początku istnienia sekcji pięściarskiej w naszym mieście tj. od 2011 roku, są to pierwsze „bokserskie” medale dla Łukowa  zdobyte w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W 2012 roku w finałach OOM startował Jakub Imanow, który zajął V miejsce. Ponadto medale w Mistrzostwach Polski zdobywali w przeszłości Anna Maksim (2012, 2013, 2014, 2015, 2016-senior), Agnieszka Osial (2012- junior, 2014- senior), Joanna Kleszcz (2014, 2015- junior) i Daniel Szymecki (2015 młodzik).

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sporty Walki