Fenix

Piłka Nożna

Gol Eberta na wagę awansu do IV ligi!

Za nami 24 kolejka okręgówki. Emocje do ostatniej minuty były w Okrzei, gdzie lider zdobył bramkę w 95 minucie. Gol Eberta zapewnił już Orlętom awans do ligi wyżej.

Spotkanie drużyny walczącej o utrzymanie z liderem rozgrywek zapowiadało zacięty pojedynek. Drużyna Olimpii nie chciała przegrać za wszelką cenę, a goście z Łukowa już tego dnia chcieli przypieczętować dobry sezon zwycięstwem i zapewnić sobie awans jeszcze przed końcem rozgrywek. Pierwsza połowa przyniosła sytuacje bramkowe dla obu drużyn, ale brakowało skuteczności, jak i w dobrej dyspozycji tego dnia byli bramkarze obu drużyn. Po zmianie stron w piłkę grali już tylko goście. Bramki dla Orląt mogli zdobyć Ozygała (piłka zatrzymała się na poprzeczce), Ebert (strzał głową wybroniony przez bramkarza), Olszewski (piłka odbiła się od słupka), Wysokiński (strzał w boczną siatkę). Mecz, zwłaszcza w ostatnich 15 minutach regulaminowego czasu gry był bardzo nerwowy. Gospodarze często doznawali urazów, na co nerwowo reagowali i piłkarze i trener Orląt. Sędzia doliczył 6 minut, i jak się okazało spotkanie trwało jeszcze kilka minut dłużej. Akcja z 95 minuty dała Orlętom, to na co czekali od dawna. Rozegranie piłki przy polu karnym Olimpii i w samym środku zamieszania Mateusz Ebert, który wbija piłkę do siatki rywali. Olimpia 0-1 Orlęta. Gospodarze dalej walczą o utrzymanie, a goście już z awansem do IV ligi!

Olimpia Okrzeja 0:1 Orlęta Łuków
Ebert M. 90+

Olimpia: Olek – J. Mroczek, Kryczka, Pietrzak (72 Bakan), Matacz, Bakan, Kuś, Grzesiak (75 Gajowy), Sopyła (90 Pawlak), B. Mroczek, Pawłowski (70 Ambroziak).

Orlęta: Wiśniewski – Czerski, Bulak, Ł. Ebert, Olszewski, Kierych (56 Wysokiński), Sowisz, M. Ebert, Dołęga, Ozygała, Kurowski (56 Soćko).

W pozostałych meczach kolejki: Kujawiak przegrał u siebie z Krzywdą (0:1), Bizon pokonał 3:0 Niwę, a Łaziki dostały lanie od Gromu (1:5). Orlęta z dorobkiem 66 pkt w tabeli zapewniły już sobie pierwsze miejsce i awans. Do końca rozgrywek pozostało już tylko dwie kolejki, ciekawie zapowiada walka w dole tabeli. Do spadającej już Niwy, może dołączyć drużyna z 13 lokaty. W najtrudniejszej sytuacji jest Kujawiak i Dobryń, choć o punkty walczyć muszą jeszcze Bizon i Olimpia. Przedostatnia kolejka ligi 10 czerwca.