Odwiedź nas na
Fenix

Sporty Walki

Juniorzy jadą walczyć o punkty i medale

archiwum/ Pierwsza z lewej: Paulina Sobiech, wicemistrzyni Polski 2017

W najbliższy weekend we Włodawie odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w zapasach. Na zawody silną grupą jedzie reprezentacja naszego powiatu. Będzie walka o medale i punkty.

Silna reprezentacja powiatu łukowskiego udaje się do Włodawy na Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w zapasach, które odbędą się w dniach 15-17 czerwca. Na imprezę jadą cztery zawodniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski (Paulina Sobiech, Katarzyna Witkowska, Martyna Gryczka, Kamila Barej) i trzy zawodniczki ŁKS Orlęta Łuków (Dorota Kopyść , Wiktoria Borkowska , Jolanta Gromek). Męskim reprezentantem z Łukowa będzie Patryk Siuj. Walczyć będzie również wychowanka UKS Zalesie, która dziś walczy w barwach AZS AWF Warszawa, Wiktoria Karwowska.

Wicemistrzyni Polski Sobiech i Kopyść bronią tytułów z ubiegłego roku. Witkowska i Gryczka to brązowe medalistki Pucharu Polski Juniorek. Dobre występy na pucharze zaliczyły także Gromek i Borkowska. Dobrą formę prezentują Kamila i Patryk. O medale może być trudno. Będziemy o nie walczyć, ale głównym celem są dobre występy i punktacja do współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Jak sobie przypominam powiat łukowski jeszcze nie był tak licznie reprezentowany na Mistrzostwach Polski w tej grupie wiekowej – mówi trener zapasów Ryszard Wałachowski.

Zawodniczki i zawodnik na mistrzostwa do Włodawy jadą pod opieką trenerów, braci Wałachowskich – Grzegorza i Ryszarda.

 

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sporty Walki