Ciężary

Czerwonogrodzki Wicemistrzem Polski

W miniony weekend w Ciechanowie zostały rozegrane Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów U-23. Reprezentant Orląt Patryk Czerwonogrodzki spisał się na medal, zdobywając tytuł wicemistrza.
Tegoroczne mistrzostwa odbyły się w dniach 9-10 czerwca na obiektach sportowych w Ciechanowie. Jedynym reprezentantem, który reprezentował barwy łukowskie, żółto-czerwone był sztangista Patryk Czerwonogrodzki.

Czerwnogrodzki (ŁKS Orlęta Łuków), ubiegłoroczny młodzieżowy Mistrz Polski wystartował w kategorii do 62 kilogramów. 22-latek w tym roku na MMP wydźwigał w dwuboju 213 kg (rwanie 93, podrzut 120), i punktowym wynikiem 307,8 zajął drugie miejsce. Tym samym wywalczył tytuł młodzieżowego Wicemistrza Polski 2018. Pierwsze miejsce zajął reprezentant LKS Polwica-Wierzbno Adrian Franczyk. Podium uzupełnił Jakub Nowicki z Myśliborza.

Klasyfikację województw wygrało Mazowieckie, a tuż za reprezentantami Mazowsza uplasowali się ciężarowcy Województwa Lubelskiego. W zawodach rywalizowali przedstawiciele 42. klubów z całej Polski.