Fenix

Inne

Pływacy Dwójki na Mistrzostwach Lubelskiego

Mariusz Kiełczewski

W czwartek 7 czerwca w pływalni „AQUA” Lublin odbył się Finał Województwa w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu drużynowym i indywidualnym dziewcząt i chłopców. Nasze gimnazja reprezentowała m.in. łukowska Dwójka.

Podopieczni Mariusza Kiełczewskiego zaprezentowali się dobrze poprawiając znacznie czasy, które uzyskali w niedawno odbytych zawodach rejonowych w Radzyniu Podlaskim.
I tak, sztafeta 6×25 m dziewcząt w składzie: Falęcka Patrycja, Jakubaszek Karolina, Rychta Małgorzata, Kiryła Martyna, Gula Wiktoria, Tymińska Gabriela, Mikołajczuk Julia (R) i Borejko Klaudia (R) – zajęła XI miejsce. Wynik jaki uzyskały – 2.00;53 s. jest lepszy, aż o 7 sekund od poprzedniego czasu.

Męska sztafeta 6×25 m w składzie: Niemiałtowski Krzysztof, Walczak Patryk, Suchodolski Szymon, Kopeć Rafał, Zdunek Filip, Łazuga Krzysztof, Siuj Maciej (R), Król Kacper (R), z czasem 1.23;10 s. wywalczyła wysokie VII miejsce. Jest to poprawa wyniku z Radzynia o ponad 3 sekundy.

W startach indywidualnych na dystansie 50 metrów pływacy z Dwójki wywalczyli następujące lokaty:

Patryk Walczak w stylu dowolnym 8 miejsce z czasem 29,46 s.
Szymon Suchodolski w stylu grzbietowym 10 miejsce z czasem 33,75 s.
Krzysztof Niemiałtowski w stylu motylkowym 11 miejsce z czasem 30,97 s.
Wiktoria Gula w stylu klasycznym 15 miejsce z czasem 49,03 s.

W punktacji OPEN drużyna z Dwójki wywalczyła 13 miejsce na 32 startujące reprezentacje szkół z całego województwa. Były to zawody najwyższego szczebla w rywalizacji uczniów organizowanych przez Lubelski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy.

Relacja i fotografie: Mariusz Kiełczewski