Odwiedź nas na
Fenix

Piłka Nożna

Żaki i Orlęta z Pucharami Starosty

W miniony weekend na sportowych terenach Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym rozegrano turniej piłkarski dla dwóch grup wiekowych. Młodszą wygrała ekipa Żaki Adamów, starszą łukowskie Orlęta.

W dniach 08-09 czerwca na obiektach sportowych szkoły odbył się Turniej Piłki Nożnej Chłopców Pod Honorowym Patronatem Starosty Łukowskiego. Na boiskach swoje umiejętności pokazali zawodnicy ze szkół podstawowych i klubów piłkarskich w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2008 i młodsi, oraz rocznik 2005 i młodsi. Turniej zgromadził 19 drużyn, które rozegrały łącznie 80 meczów.

Oprócz trenerów i rodziców młodych zawodników, rozgrywkom kibicowali zaproszeni goście – przedstawiciele samorządu powiatowego i gminnego, na czele z patronem imprezy starostą Januszem Koziołem. Zawody odbywały się w ciągu dwóch dni: w piątek eliminacje w grupach oraz rozstrzygnięcie turnieju dla młodszych zawodników, w sobotę półfinały i finały dla starszych uczestników.  Jak co roku najwięcej sportowych emocji przysporzyli najmłodsi adepci futbolu, a ich zaangażowanie, poziom wyszkolenia, pasja do piłki nożnej oraz gra fair-play zachwycała widzów. W tej grupie wiekowej pierwsze miejsce zajęła drużyna „ŻAKI” z Adamowa. Za nią uplasowały się drużyny ze szkół podstawowych z  Aleksandrowa, Huty Dąbrowy i Radoryża Smolanego.

Sobotnie rozgrywki to półfinały i finały starszych piłkarzy. Z eliminacji grupowych do rundy półfinałowej awansowali trampkarze z drużyn: Młodzik Dęblin, SP Huta Dąbrowa oraz dwie drużyny Orląt Łuków. W meczu o trzecie miejsce zawodnicy z Huty Dąbrowy okazali się lepsi niż „Orlęta II”. W meczu finałowym  skuteczniejsi byli piłkarze „Orlęta I” pokonując „Młodzików” Dęblin. Najlepsze zespoły turnieju otrzymały puchary, medale i upominki rzeczowe. Dodatkowe nagrody powędrowały także do najlepszych piłkarzy, królów strzelców i najlepszych bramkarzy  rozgrywek. Wszyscy grający uczestnicy otrzymali owacje od kibiców.

Relacja i foto: Zespół Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Piłka Nożna