Fenix

Ciężary

Innsbruck: Boncik z Pucharem UE!

Fb.com/ciezary.lukow

Bartosz Boncik wystąpił w składzie polskiej drużyny na 5. Turnieju o Puchar Unii Europejskiej. Polska kadra zanotowała świetne wyniki i zdobyła Puchar!

Młodszy z braci-sztangistów z ŁKS Orlęta Łuków, Boncik wziął udział 5. Turnieju o Puchar Unii Europejskiej w podnoszeniu ciężarów. Zawody przeznaczone wiekowo dla młodzików i juniorów (U-15, U-17, U-20), tym razem odbyły się w austriackim Innsbrucku, w dniach 15-16 czerwca.

Reprezentacja Polski wystąpiła w składzie: Monika Marach (MGLKS Tarpan Mrocza), Milena Rutkowska (CLKS Mazovia Ciechanów), Sylwia Oleśkiewicz (LKS Omega Kleszczów), Antoni Kadłubowski (UKS Impuls Warszawa), Przemysław Korneluk (MGLKS Tarpan Mrocza) oraz Bartosz Boncik (ŁKS Orlęta Łuków).

Polacy nie zawiedli, i wśród siedmiu państw rywalizujących, nie mieli sobie równych. W każdej z sześciu nasi młodzi sztangiści wygrali. Bartosz Boncik zwyciężył mężczyzn w kategorii wiekowej U-17. Boncik wyrwał 113 kilogramów, a podrzucił 135. Łącznie dało mu to notę 248 kg i niemal 315 pkt. Sinclaira (314,96). Za nim uplasował się Włoch Michela Zanette (213 kg, 302,7 pkt.) i Austriak Lukas Schaffer (197 kg, 271 pkt.).

Rezultaty Polaków na austriackim pomoście:
Kobiety:
U-15: I miejsce – Monika Marach – dwubój 168 kg, 238,19 pkt.
U-17: I miejsce – Milena Rutkowska – 180 kg, 222,82 pkt.
U-20: I miejsce – Sylwia Oleśkiewicz – 143 kg, 227,41 pkt.
Mężczyźni:
U-15: I miejsce – Antoni Kadłubowski – 215 kg, 285,8 pkt.
U-17: I miejsce – Bartosz Boncik – 248 kg, 314,96 pkt.
U-20: I miejsce – Przemysław Korneluk – 305 kg, 378,08 pkt.

Młoda kadra zwyciężyła w klasyfikacji generalnej i zdobyła Puchar Unii Europejskiej. Zwycięzcy ze wzruszeniem odsłuchali Mazurka Dąbrowskiego. Dla Boncika był to „ten pierwszy raz” kiedy zagrano dla Niego Hymn Polski podczas zawodów. I oby nie ostatni.