Fenix

Sporty Walki

Gryczka z brązem Mistrzostw Polski Juniorek

W miniony weekend we Włodawie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w zapasach. Najlepiej spośród łukowskich zawodniczek wypadła Martyna Gryczka, która zdobyła brązowy medal.

Kilkuosobowa reprezentacja łukowskiej młodzieży wzięła udział w Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w stylu wolnym, które odbyły się w dniach 16-17 czerwca we Włodawie. Najlepiej na zawodach wypadła Martyna Gryczka ze stoczkowskich Armat, która wywalczyła brązowy medal mistrzostw.

Wyniki zawodniczek z naszego powiatu:
III miejsce – Martyna Gryczka, kat. 59 kg (GKS Armaty Stoczek Łukowski)
V miejsce – Paulina Sobiech, kat. 53 kg; Kamila Barej, kat. 72 kg (GKS Armaty)
V miejsce – Jolanta Gromek, kat. 53 kg (ŁKS Orlęta Łuków)
VII miejsce – Dorota Kopyść, kat. 50 kg (ŁKS Orlęta Łuków)
VII miejsce – Katarzyna Witkowska, kat. 53 kg (GKS Armaty)

Ponadto, wychowanka UKS Zalesie dziś reprezentująca AZS AWF Warszawa Wiktoria Karwowska, wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski juniorek w kat. 57 kg. Jedynym męskim reprezentantem łukowskich zapasów na mistrzostwach był Patryk Siuj (ŁKS Orlęta), który zajął 7 miejsce w kat. 79 kg. W klasyfikacji drużynowej kobiet na 9 miejsce przypadło Armatom, a 18 Orlętom (na 33 kluby z całej Polski).

Szczególne słowa uznania dla Martyny, która łączy swoją pasję ze studiami. To jej trzeci medal w tym roku. Ważne, że nasze kluby punktowały we współzawodnictwie. We Włodawie Armaty zyskały 25 punktów, a Orlęta dopisały na swoje konto 22 oczkapodsumował start zapaśników na MPJ trener Ryszard Wałachowski.