Odwiedź nas na
Fenix

Sporty Walki

Turniej zapaśniczy już jutro

Druga edycja turnieju zapaśniczego „Sport to alternatywa” już jutro w hali sportowej łukowskich Alej. Wydarzeniu patronują – Marszałek Województwa Lubelskiego i Starosta Łukowski.

Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy „Sport to alternatywa”, który organizuje Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa odbędzie się 23 czerwca w hali Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie. Podczas zawodów będą rywalizować młodzicy i młodziczki z kilkunastu klubów, z czterech województw oraz z zagranicy.

– Przewidujemy udział co najmniej 150 młodych sportowców, z 15 klubów. Oficjalnie rozpoczęcie planujemy na godzinę 10. Po nim konferencja techniczna i walki. Jest to druga edycja organizowanego przez nas turnieju, i cieszy fakt, że przyjedzie do Łukowa więcej drużyn i zawodników. Ziemia Łukowska zapasami stoi i chcemy pielęgnować i włączać się w rozwój tego sportu – powiedział w imieniu organizatorów prezes stowarzyszenia Piotr Płudowski.

Za stronę sportową imprezy odpowiada Ryszard Wałachowski, trener zapasów i wiceprezes Lubelskiego Związku Zapaśniczego. Młodziczki i młodzicy (roczniki 2004-2006) będą rywalizować w poszczególnych kategoriach wagowych:
• Kategorie wagowe młodziczek: 29-33, 36, 39, 42, 46, 50, 54, 58, 62, + 66kg.
• kategoria wagowe młodzików: 34-38, 41. 44, 48, 52, 57, 62, 68, 75, +85

Cel imprezy:
• promocja aktywności fizycznej wśród młodzieży szkolnej oraz popularyzacja sportu zapaśniczego
• propagowanie i krzewienie idei fair-play wśród dzieci i młodzieży
• ograniczenie zachowań patologicznych i agresji wśród dzieci i młodzież
• wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do sportu
• identyfikacja i rozwijanie talentów sportowych
• zwiększenie aktywności i efektywności klubów sportowych z co najmniej 4 województw.

II Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy „Sport to alternatywa” odbywać się będzie pod Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego oraz Honorowym Patronatem Starosty Łukowskiego Janusza Kozioła. Początek zawodów o godz. 10 (oficjalne rozpoczęcie).

Patronat medialny nad turniejem sprawuje www.sport.lukow.pl i www.wLukowie.pl

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sporty Walki