Piłka Ręczna

Brązowy medal Jedynki na Węgrzech

Fb.com/UKS Jedynka Łuków

Dziewczęta UKS Jedynka Łuków wywalczyły brązowy medal międzynarodowego Intersport Youth Handball Festival, który zakończył się wczoraj w węgierskim Kaposvarze.

Międzynarodowy duży turniej w piłce ręcznej Intersport Youth Handball Festival trwał w dniach 7 lipca-13 lipca w węgierskim mieście Kaposvar.  W zawodach uczestniczyło kilkadziesiąt drużyn młodzieżowych, w tym szczypiorniści z łukowskiej Szkoły Podstawowej nr 1. Ekipa Jedynki wystawiła cztery drużyny w kategorii wiekowej U-14, dwie ekipy dziewcząt i dwie chłopców.

Podopieczne Jolanty Suchodolskiej, pierwsza drużyna Jedynki wywalczyła brązowy medal zawodów. Co ciekawe, o najniższy stopień na podium walczyły drugą ekipą dziewcząt z Łukowa. Wygrały pewnie i zdobyły medale jednego z największych turniejów młodzieżowych w piłce ręcznej w Europie Środkowo Wschodniej. Kategorię U-14 dziewcząt wygrały Węgierki, które jedną bramką pokonały zespół z Rumuni.

Wyniki dziewcząt UKS Jedynka Łuków A oraz UKS Jedynka Łuków B na turnieju:
Jedynka A 27-11 MDK Bartoszyce
Jedynka A 25-6 Bouzonoville Handball (FRA)
Jedynka A 20-23 Fiatal Kezilabdasok SE (WEG)
Mecz o trzecie miejsce: Jedynka A 29-4 Jedynka B

Obie chłopięce ekipy Jedynki przegrały spotkania grupowe i nie walczyły o medale. Co było podkreślane ważny był udział w tak dużym turnieju, które będzie dobrą lekcją dla młodych zawodników i zawodniczek. Ekipę ze Szkoły Podstawowej nr 1 reprezentowali nauczyciele i trenerzy: Jolanta Suchodolska, Grażyna Rychlik, Robert Samujło i Artur Paszkiewicz. Sportowcy po zakończonych zawodach, zanim ruszyli w drogę powrotną mieli okazję zwiedzić m.in. stolicę Węgier Budapeszt.