Ciężary

Boncik dziesiąty w Europie

archiwum

Ciężarowiec Orląt Łuków Bartosz Boncik ma za sobą start na Mistrzostwach Europy Młodzików i Juniorów Młodszych w podnoszeniu ciężarów. W kategorii do 77 kg zajął 10 miejsce!

Młody sztangista, wielokrotny medalista i zdobywca wielu tytułów Bartosz Boncik wystąpił na juniorskich ME, które odbyły się we włoskim Mediolanie w dniach 22-29 lipca.

Siedemnastoletni Boncik dźwigał w kategorii 77 kg. Na siedemnastu startujących nasz zawodnik zajął 10. miejsce! Na włoskim pomoście uzyskał w dwuboju 255 kg (rwanie 115, podrzut 140).

Kategorię, w której wystąpił łukowianin wygrał Ormianin Karen Margaryan (dwubój – 313 kg). Drugi w tej kategorii z Polaków Dominik Kmita zajął 5. miejsce (z rezultatem 280 kg). Na włoskich mistrzostwach Polacy wywalczyli 12 medali ((3 złote, 4 srebrne, 5 brązowych).