Odwiedź nas na
Fenix

Sporty Walki

Pawlikowska i Mościcki już z powołaniami na MŚ

Są pierwsze powołania dla łukowskich kickboxerów  na Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów. Marta Pawlikowska i Maciej Mościcki już w kadrze na zawody.

Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów odbędą się we włoskim Lido di Jesolo w dniach 15-23 września. Trener Kadry Narodowej Juniorów Polskiego Związku Kickboxingu w formule full contact Włodzimierz Trzeciak ogłosił skład reprezentacji na mistrzostwa globu. Wśród powołanych znalazło się dwoje podopiecznych trenera Zenona Pawlikowskiego reprezentujących KSW Łuków.

W kategorii do 48 kg wystąpi Marta Pawlikowska, a w kategorii do 81 kg Maciej Mościcki. Wymienieni zawodnicy są aktualnymi mistrzami kraju w swoich kategoriach wagowych. Marta jest dwukrotną brązową medalistką mistrzostw świata (Rimini 2012 i Dublin 2014), zaś Maciej srebrnym medalista Pucharu Świata (Budapeszt 2018). Oboje są uczniami IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie.

O miejsce w reprezentacji PZKB na wyjazd na mistrzostwa rywalizują jeszcze kadeci. Skład kadetów na MŚ poznamy po ostatnim zgrupowaniu, pod koniec sierpnia. Z szansami na wyjazd są m.in. łukowianie, mistrzowie kraju Natalia Zarzycka, Amelia Wasilewska i Bartosz Prusinowski.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sporty Walki