Fenix

Piłka Nożna

Łazy na 5, hattrick Tokarskiego. Wyniki II rundy okręgowego PP

Arkadiusz Pogonowski

Za nami druga runda okręgowego Pucharu Polski na szczeblu Bialskopodlaskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Ciekawe spotkanie w Dąbiu, gdzie miejscowi stawili zacięty opór ekipie z Łazów.

II Runda okręgowego Pucharu Polski BOZPN 2018/19 odbyła się w niedzielę 12 sierpnia. Na dwunastu boiskach północnej Lubelszczyzny padło aż 60 bramek (średnia 5 goli w meczu)!! Najwięcej, bo aż 11 bramek padło w Serokomli. Miejscowi nie dali szans gościom z Przykwy pokonując ich 8:3! Cztery gole dla Polesia zdobył Marcin Fotyga.

Pewne zwycięstwo nad Absolwentem odniósł jeleniecki Bizon, który wbił rywalom sześć bramek. Orlęta Gołaszyn po zaciętym meczu awansował dalej wygrywając na wyjeździe Wóldom 3:2. Kujawiak wygrał 3:1 z Dębowicą, a dodatkowy czas gry potrzebny był w Krzywdzie, gdzie drugi zespół Unii wygrał 2:1 z Olimpią Okrzeją.

LZS Bór Dąbie w II rundzie podejmował drużynę Dariusza Dziewulskiego z Łazów. W pierwszej połowie padło sześć bramek. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Tokarski, dwie dla gości Wereszczyński. Po jednym golu dla Łazików dorzucili – Wysokiński i Matuszewski. W drugiej połowie pierwsze dwadzieścia minut to okres dominacji piłkarzy Dąbia. W 46 minucie bramkę kontaktową zdobył Tokarski, który tym samym zanotował hattricka w meczu. Z biegiem czasu goście przejmowali inicjatywę. Ukoronowaniem ataków była akcja, która dała rzut karny podłukowskim Łazom. Na bramkę zamienił go Mateusz Wysokiński. W 90 minucie padł jeszcze raz piłka wylądowała w siatce. Jednak sędzia gwizdnął spalonego i nie zaliczył trafienia gospodarzom. Bór Dąbie 3-5 ŁKS Łazy.

Orzeł Czemierniki 2-0 LKS Milanów

Huragan Międzyrzec Podlaski – wolny los.

Trzecia runda Pucharu odbędzie się na jesieni. A już 15 sierpnia ruszają rozgrywki IV ligi lubelskiej, w której grać będą łukowskie Orlęta oraz liga okręgowa BOZPN.