Odwiedź nas na
Fenix

Piłka Nożna

Skład Orląt na IV ligę. Różański: jedziemy po zwycięstwo.

archiwum

W Święto Wojska Polskiego zainaugurowane będą rozgrywki IV ligi lubelskiej. Beniaminek Orlęta Łuków rozpocznie od meczu we Włodowie. W rozmowie z nami trener Robert Różański. Znamy też kadrę żółto-czerwonych.

Okres przygotowawczy do sezonu 2018/2019 powoli mija. Rozgrywki ligowe, w których wystąpi ŁKS Orlęta Łuków rozpoczynają się jutro. Rozmawialiśmy z trenerem żółto-czerwonych Robertem Różańskim o przygotowaniach i motywacji na najbliższe mecze.

Arkadiusz PogonowskiOkres przygotowawczy za nami. Czy udało się zrealizować zamierzone cele?
Robert Różański – Staraliśmy się jak mogliśmy, by zrealizować swoje plany. Chociaż nie ukrywam, że zawirowania w klubie, które były, na pewno nam nie pomogły. Było też różnie z frekwencją, bo zawodnicy mają swoje obowiązki zawodowe. W 100% nie udało nam się wykonań swych zamierzeń. Sytuacja była tez utrudniona jeśli o pozyskanie nowych zawodników, bo dopiero od 2 tygodni jest kurator, czyli osoba, która ma prawo do prowadzenia rozmów. Cieszy jednak to, że udało się pozyskać piłkarzy do pierwszego składu – Adriana Siemieniuka, Marcina Wieliczuka i Daniela Goławskiego.

Rozegraliście kilka sparingów. Były zwycięstwa, remisy ale i porażki. Który z meczy dał Wam najwięcej lekcji piłkarskiej i materiału do analizy i dalszej budowy zespołu?
Najwięcej do myślenia dał sparing z mocną drużyną jaką jest Podlasie Biała Podlaska. To był nasz bardzo dobry sparingpartner, dobry sprawdzian, szczególnie by sprawdzić ustawienie defensywne zespołu. Wiadomo, że w IV lidze czekają nas trudne mecze i ten element musimy dopracowywać. W meczu z Białą, w pierwszej połowie drużyna poradziła sobie z trudnym rywalem. Z każdego meczu kontrolnego wyciągaliśmy pewne elementy, które należało poprawić, ale również te, które są dobrymi naszymi rozwiązaniami. Mamy elementy do poprawy, ale jest też wiele pozytywów w naszej grze. Każdy ze sparingów był potrzebny, dał materiał do pracy i spełnił swoją rolę przygotowawczą przed startem ligi.

Początek ligi już 15 sierpnia. Na początek rywalizacji: wyjazdowe spotkanie we Włodawie. U waszego rywala też pewne problemy organizacyjne, może to pomoże naszym. Po jaki wynik jedziecie?
– Na pewno pojedziemy po zwycięstwo. Chociaż z doświadczenia wiem, że teren we Włodawie jest ciężki do zdobycia, niełatwo tam się gra. Szczególnie, że jest to pierwszy mecz w lidze. I drużyna pomimo zawirowań, bo tam też się sporo pozmieniało, będzie starała się wejść z animuszem w rozgrywki. My jesteśmy beniaminkiem, więc rywale na pewno będą chcieli coś udowodnić i pokazać się z jak najlepszej strony. Wynik będzie sprawą otwartą, ale tak jak powiedziałem – jedziemy tam po to by wygrać.

– W Łukowie ligę zainaugurujecie 19 sierpnia. Rywalem mocny Hetman Zamość. To będzie poważny sprawdzian dla naszej drużyny.
– Hetman będzie zdecydowanym faworytem. W tamtym sezonie była to jedna z najmocniejszych drużyn (2. miejsce w IV lidze, przyp. red.). Teraz ekipa jeszcze się wzmocniła kilkoma zawodnikami. Gra tam wielu uznanych nie tylko na Lubelszczyźnie zawodników, m.in. z przeszłością II-ligową. Będzie to dla nas bardzo trudny sprawdzian, ale na swoim boisku tanio skóry nie sprzedamy. Zachęcamy do wsparcia nas i zapraszamy kibiców na niedzielne spotkanie.

Dziękuję za rozmowę i powodzenia we Włodawie.
– Dzięki, i do zobaczenia na meczach Orląt.

Ponadto, Sport.Lukow.pl jako pierwszy prezentuje skład pierwszej drużyny ŁKS Orlęta Łuków zgłoszony do rozgrywek IV Ligi:

Jakub Wiśniewski, Piotr Wojtaszak, Jacek Kopeć – Łukasz Ebert, Jakub Bulak, Robert Różański, Adrian Czerski, Daniel Goławski, Mateusz Olszewski, Szymon Łukasiewicz, Eryk Miszta, Krzysztof Kierych, Sebastian Matuszewski, Jakub Dołęga, Sebastian Sowisz, Mateusz Ebert, Marcin Wieliczuk, Adrian Siemieniuk, Filip Ścioch, Konrad Kurowski, Damian Soćko.

Trener: Robert Różański; kierownik drużyny: Przemysław Wojtaszak

2 komentarze

2 Comments

  1. Kibic

    14 sierpnia 2018 at 15:44

    Zobaczymy czy chlopaki wogole runde dograja bo z tego co slyszalem to nie jest ciekawie w klubie. Znajac zycie to ten caly kurator i burmistrz ciagna to aby tylko do wyborow a pozniej rozpieprza ta z hukiem.

  2. KbR

    15 sierpnia 2018 at 16:45

    Panie Arku pamiętajmy na następny raz o podawaniu godzin o których odbywają się mecze 😀

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Piłka Nożna