Fenix

Piłka Nożna

Pewne zwycięstwo na inaugurację ligi

Wojciech Szczęśniak

Po dwóch sezonach spędzonych w lidze okręgowej, Orlęta Łuków wróciły na boiska czwartoligowe. Wróciły w dobrym stylu, pokonały bowiem w wyjazdowym spotkaniu Włodawiankę 4-0!

W pierwszej kolejce IV ligi lubelskiej rozegranej w środę 15 sierpnia miało miejsce kilka wysokich wyników. Swoje mecze, po 5-0 wygrały Hetman Zamość, Lublinianka Lublin i Górnik II Łęczna. Wysokie zwycięstwo odniosły również nasze Orlęta. Łukowianie zagrali na wyjeździe we Włodawie, i pewnie pokonali miejscowych 4-0!

Trener żółto-czerwonych Robert Różański w rozmowie z nami zapowiadał, że do Włodawy jego piłkarze jadą po 3 punkty. I się nie mylił, a Orlęta dobrą postawą zainaugurowali start w IV lidze. Szybko strzelone dwie bramki dały Orlętom spokój i prowadzenie meczu pod swoje dyktando. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Adrian Siemieniuk, który w 6 minucie w pojedynku sam na sam z bramkarzem, pokonał Daniela Polaka. Asystę w tej sytuacji zaliczył Sebastian Sowisz. Chwilę później było już 2-0 dla gości. Strzelcem Damian Soćko.
W pierwszej połowie gospodarze mieli dwie doskonałe okazje bramkowe. Raz piłka wylądowała tuż nad poprzeczką Wiśniewskiego, a w drugiej sytuacji bardzo dobrze spisał się Olszewski, który zapobiegł utracie bramki. Gospodarze widzieli już piłkę w siatce, jednak nasz obrońca nie dał przekroczyć jej linii bramkowej.

Po zmianie stron, znów przewagę mieli goście, którą golem udokumentował Sowisz. Tym razem to on wykorzystał dogranie piłki od Siemieniuka. Chwilę później Soćko nie wykorzystał okazji sam na sam. W 60 minucie napastnika gospodarzy w polu karnym faulował Wiśniewski, i sędzia wskazał na 11-stkę. Goście protestowali sugerując, iż zawodnik Włodawianki był na spalonym. Rzut karny był dla gospodarzy szansą na ratowanie wyniku. Jednak Więcaszek nie trafił w bramkę. Wynik spotkania ustalił podstawowy defensor Orłów Jakub Bulak. Pokonał on Polaka strzałem z główki.

Włodawianka Włodawa 0-4 Orlęta Łuków
Siemeniuk 6, Soćko 9, Sowisz 53, Bulak 83

Orlęta: Wiśniewski [Ż] – Gołaszewski, Bulak [Ż], Ł. Ebert, Goławski ( 88′ Miszta), Sowisz (75′ Kurowski), Kierych (67′ Matuszewski), M. Ebert (88′ Czerski), Siemieniuk, Wieliczuk (65′ Dołęga), Soćko.

A już w niedzielę, IV liga zawita na stadion przy ul. Warszawskiej. Orlęta Łuków będą podejmować silną drużynę Hetmana Zamość.
Będzie to dla nas bardzo trudny sprawdzian, ale na swoim boisku tanio skóry nie sprzedamy. Zachęcamy do wsparcia nas i zapraszamy kibiców na niedzielne spotkanie – powiedział nam Robert Różański, trener żółto-czerwonych.