Fenix

Piłka Nożna

Ruszyła okręgówka. Ciekawie w Łazach, sześć bramek w Zastawiu

zdjęcie poglądowe/ Fot. Fb.com/Bad Boys Zastawie

W świąteczną środę 15 sierpnia ruszyła rywalizacja na boiskach bialskiej okręgówki. Łukowskie ekipy z różnym skutkiem inaugurowały ligę.

Pojedynek spadkowicza z IV ligi Sokoła Adamów z jedną najlepszych drużyn okręgówki Gromem Kąkolewnica został przeniesiony na listopad. Ciekawym natomiast spotkaniem była rywalizacja drużyn z naszego powiatu: ŁKS Łazy podejmowały u siebie Kujawiaka Stanin. Choć sytuacje bramkowe były i w pierwszej połowie, to wszystkie gole padły po zmianie stron. Michał Purzycki dał prowadzenie ekipie ze Stanina. Ale jak się okazało, Łaziki w 10 minut ustanowiły wynik spotkania. Dwie bramki zdobył Michał Wereszczyński (76 i 79 minuta), jedno trafienie dołożył Radosław Szustek (72 minuta). ŁKS Łazy 3-1 Kujawiak Stanin.

Wśród łukowskich ekip w okręgówce, tylko jeszcze jedna ekipa miała powody do zadowolenia. Beniaminek z Zastawia pokonał gości z Milanowa! Bad Boys’om zwycięstwo dały gole strzelone przez Roberta Wołoszki, Macieja Kachniarza i Kamila Świętochowskiego (2 bramki).

Wyniki 1. kolejki Klasy Okręgowej BOZPN 2018/19, 15 sierpnia 2018r.:

Bad Boys Zastawie 4-2 LKS Milanów
Granica Terespol 4-0 Bizon Jeleniec
ŁKS Łazy 3-1 Kujawiak Stanin
Lutnia Piszczac 4-0 Unia Żabików
Huragan Międzyrzec Podlaski 7-0 Olimpia Okrzeja

Dwa mecze pierwszej kolejki zostały odwołane i przeniesione na listopad: Sokół Adamów – Grom Kąkolewnica i Tytan Wisznice – Unia Krzywda. Pierwszym liderem tabeli sezonu 2018/19 jest międzyrzecki Huragan. W niedzielę 19 sierpnia druga ligowa kolejka.