Fenix

Piłka Nożna

2. kolejka IV ligi: Orlęta 1, Hetman 4

Arkadiusz Pogonowski

Za nami druga kolejka lubelskiej IV ligi. W Łukowie swoje umiejętności pokazała jedna z najlepszych ekip w lidze, Hetman Zamość. Orlęta pierwsze uderzyły, jednak to goście zdominowali obraz gry.
W drugiej kolejce IV ligi ŁKS Orlęta Łuków przed własną publicznością musiały uznać wyższość gości z Zamościa. W mecz jednak weszli dobrze łukowscy zawodnicy, którzy w 18 minucie objęli prowadzenie. Gola na 1-0 zdobył Mateusz Ebert. Stracona bramka rozsierdziła przeciwnika, który po kilku minutach doprowadził do wyrównania. Gola na 1-1 zdobył Mateusz Olszak. W pierwszej połowie padły jeszcze dwie bramki, w 39 minucie na listę strzelców po raz pierwszy wpisał się Kamil Oziemczuk. Ten sam zawodnik zdobył kolejnego gola, którego wbij Wojtaszakowi w ostatniej akcji pierwszej połowy.

Po zmianie stron gra nieco się uspokoiła, goście mieli spokojną przewagę, a gospodarze choć próbowali zagrozić bramce Kowalczyka, to nieskutecznie. Wynik spotkania na 1:4 ustalił w 67 minucie Damian Skoczylas. W kilku sytuacjach dobrze spisał się Wojtaszak, który uchronił przed podwyższeniem wyniku dla gości. Raz piłka wylądowała na słupku, a raz na poprzeczce bramki żółto-czerownych. Swoją okazję, na 2:4 mieli również gospodarze, jednak ofensywa żółto-czerwonych zawiodła, nie kończąc skutecznie akcji.

Orlęta Łuków 1:4 Hetman Zamość
Ebert M 18′ – Olszak 27′, Oziemczuk 39′,45′, Skoczylas 67′

Orlęta: Wojtaszak – Goławski, Bulak, Ł. Ebert, Olszewski – M. Ebert (70′ Czerski), Sowisz, Kierych, Wieliczuk (64′ Dołęga), Siemieniuk (57′ Matuszewski) – Soćko.

Hetman: Kowalczyk – Kanarek, Dudek, Żmuda, Daszkiewicz (68′ Pupeć) – Turczyn (60′ Myśliwiecki), Kycko (85′ Markowski), Skiba (78′ Mazurek), Skoczylas (68′ Solecki) – Oziemczuk, Olszak.

Żółta kartka: Damian Soćko
Sędziował: Michał Mikulski (Lublin).

Hetman po dwóch kolejkach jest liderem IV ligi z 6 punktami, przy 9 bramkach strzelonych i jednej straconej. Orlęta zajmują 7. miejsce (w bramkach 5:4). W kolejnej kolejce nasza drużyna zagra na wyjeździe z Kryształem Werbkowice, który w dwóch spotkaniach zdobył 4 punkty (wygrana z Powiślakiem Końskowola 2-1, remis 1-1 z MKS Ryki). Mecz zostanie rozegrany 26 sierpnia.