Fenix

Piłka Nożna

Porażka po rzucie karnym w doliczonym czasie

mlkskrysztal.futbolowo.pl

Trzecia kolejka IV ligi za nami. Orlęta przegrały na wyjeździe z Kryształem Werbkowice. Bramkę na 1-0 gospodarze zdobyli w doliczonym czasie gry z rzutu karnego.

Pomimo, że obie drużyny miały swoje okazje bramkowe, dobra dyspozycja linii obronnych nie pozwoliła nikomu zdobyć bramki aż do 90 minuty. Dodatkowym utrudnieniem dla piłkarzy była pogoda, padało i wiał wiatr, który często dyktował warunki gry. Mecz rozegrano w niedzielę 26 sierpnia.

Gdy wszystkim wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem sędzia wskazał na 11-stkę dla gospodarzy. Arbiter zauważył uderzenie piłki w rękę Czerskiego i w 94 minucie meczu na przeciw Wojtaszaka stanął Stanisław Rybka. Pomocnik Kryształu bez zarzutu wykonał zadanie i dał 3 punkty miejscowym.

Mecz był rozgrywany w trudnych warunkach, było to rwane spotkanie. Piłka niesiona przez wiatr często lądowała na aucie. My lepiej zagraliśmy w pierwszej połowie, a Kryształ miał dobre sytuacje w drugiej części meczu. Nie był to nasz najlepszy występ, niepotrzebnie przejęliśmy sposób gry od gospodarzy, powinniśmy spróbować narzuć jednak swoje tempo. Bramkę straciliśmy po zakończeniu już doliczonego czasu gry. Sędzia pozwolił na rozegranie rzutu rożnego, który już odbywał się po minutach doliczonych. Według mnie również kontrowersyjną decyzją było też przyznanie gospodarzom rzutu karnego. Musimy się odbudować i przygotować teraz na Lubliniankę – podsumował niedzielne spotkanie trener żółto-czerwonych Robert Różański.

Kryształ Werbkowice 1:0 Orlęta Łuków
Rybka 90+
Kryształ:
Filipczuk – Wójtowicz (77 Musiał), Alochin, Śmiałko, Luterek – Zuchowski (46 Rybka), Mazur, Nieradko (65 Jabłoński), Reszczyński [Ż], Warecki – A. Wołoch [Ż] (75 Pakuła).
Orlęta: Wojtaszak – Goławski, Bulak [Ż], Ł. Ebert, Olszewski – M. Ebert (79 Czerski), Sowisz, Kierych [Ż], Wieliczuk (58 Dołęga [Ż]), Siemieniuk – Soćko (61 Matuszewski).
Sędzia główny: Piotr Kawiński (Chełm).

Już w najbliższą środę (29 sierpnia) rozegrana zostanie 4. kolejka. Do Łukowa przyjedzie ekipa Lublinianki Lublin (w trzech meczach zdobyli 7 punktów). Spotkanie przy Warszawskiej rozpocznie się o godz. 17.