Odwiedź nas na
Fenix

Piłka Nożna

Dwa gole Lubliniance strzelone, jednak to za mało

W środę 29 sierpnia rozegrana została 4 kolejka lubelskiej IV ligi. Łukowskie Orlęta przed własną publicznością podejmowały zespół z Lublina. Gol w końcówce meczu dał trzy punkty gościom.

Pierwsze 30 minut spotkania w wykonaniu naszych zawodników nie dawały powodów do optymizmu. Bramki stracone, przy udziale błędów defensywy uspokoiły rywali, którzy pewnie rozgrywali piłkę. Nowego ducha w naszą drużynę tknęły akcje Orląt w końcówce pierwszej połowy. Mateusz Ebert wykorzystał dobre dogranie od Matuszewskiego i zdobył bramkę kontaktową, jeszcze przed końcem pierwszej części spotkania.

Po zmianie stron to gospodarze wykazywali większą inicjatywę i byli bardziej widoczni na boisku. Ukoronowaniem sytuacji stwarzanych przez żółto-czerwonych był rajd Jakuba Dołęgi prawą stroną boiska. Minął on trzech rywali i wyłożył piłkę na piąty metr, a tam czekał już Patryk Skrzypek, który doprowadził do remisu. W kolejnych minutach nasi postawili na ofensywę, i stworzyli dogodne sytuacje bramkowe jednak dwukrotnie po strzałach Orłów piłka lądowała tuż obok słupka. W ostatnich dziesięciu minutach spotkania inicjatywę i dobrą dyscpozycję zaprezentowali goście. Kibice już oczekiwali końcowego gwizdka, by cieszyć się z remisu z mocną ekipą, gdy nagle ostatnia sytuacja Lublinianki w regulaminowym czasie gry przyniosła im trafienie. Wojtaszaka pokonał Adrian Rapa.

Znów pechowa końcówka meczu z udziałem Orląt. W dwóch spotkaniach nasi piłkarze stracili dwie bramki w ostatnich minutach meczów. Dwa razy gole te pozbawiały naszych cennych punktów za remis. Przed drużyną Różańskiego kolejny trudny wyjazd, rywalem naszej ekipy już w najbliższą niedzielę będzie Tomasovia Tomaszów Lubelski.

Orlęta Łuków 2:3 Lublinianka Lublin
Ebert M. 40, Skrzypek 70 – Milcz 26, 34, Rapa 90

Orlęta: Wojtaszak – Goławski, Bulak, Ł. Ebert, Olszewski [Ż], M. Ebert, Sowisz, Kierych (67 Wieliczuk), Dołęga [Ż], Matuszewski (60 P. Skrzypek), Siemieniuk (60 Soćko [Ż]).
Lublinianka: Żuber – Kowalczyk, Mulawa [Ż], Ptaszyński, Dzyr, Baran (60 Kamola), Iwańczuk (80′ Prus), Stępień, Bednara (60 Kuzioła), Rejmak (70 Trochimczuk) – Milcz [Ż] (52 Rapa).
Sędzia: Paweł Tucki

2 komentarze

2 Comments

 1. kibic

  2 września 2018 at 23:14

  jeszcze jedna porażka i tzrzba myśleć o zmianie trenera…

 2. wypełnianie ankiet za pieniądze

  11 listopada 2018 at 23:36

  Bardzo ciekawy blog. Dodałem go do ulubionych zakładek na
  pewno tu wrócę.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Piłka Nożna