Odwiedź nas na
Fenix

Inne

Kucharski dyrektorem sportowym Legii

archwialne/Legia Warszawa, fot. Jacek Prondzyński

Na co dzień pracujący w klubie piłkarskim Legia Warszawa, łukowianin Radosław Kucharski zmienił stanowisko. Z szefa skautingu awansował na dyrektora sportowego Mistrzów Polski.

– Zanim wyciągnęliśmy wnioski personalne, chcieliśmy dobrze zrozumieć, jakie błędy zostały popełnione. Szczegółowo przeanalizowaliśmy sytuację i wiemy, że kluczowym błędem była budowa sztabu w oparciu o niedoświadczone osoby. W obszarze ściśle sportowym wiemy, że drużyna nie została dobrze przygotowana fizycznie i dzisiaj wciąż ponosimy tego koszty
– tłumaczył właściciel i prezes Legii Dariusz Mioduski, cytowany na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Pierwszym krokiem w naprawianiu błędów na polu sportowym było zatrudnienie portugalskiego szkoleniowca o wieloletnim doświadczeniu piłkarskim oraz trenerskim, Ricardo Sa Pinto. Decyzje dotyczące Ivana Kepciji, Viktora Bezhaniego oraz Kresimira Sosa to kolejne zmiany wynikające z krytycznej oceny pracy pionu sportowego i sztabu. Jedną z najważniejszych decyzji władz klubu jest powołanie na dyrektora sportowego Legii Warszawa Radosława Kucharskiego, dotychczasowego szefa skautingu Legii Warszawa. Będzie on nadzorować cały pion sportowy pracujący na rzecz pierwszej drużyny, podlegając bezpośrednio prezesowi Dariuszowi Mioduskiemu. Odpowiedzialność za koordynację działań skautingowych przejmie wieloletni piłkarz Legii Tomasz Kiełbowicz, który będzie jednocześnie zastępcą Radosława Kucharskiego.

Bardzo liczymy na doświadczenie Radka i świadomie chcemy wzmocnić jego rolę oraz odpowiedzialność, dając mu więcej decyzyjności i autonomii. Jestem przekonany, że wraz z Tomkiem Kiełbowiczem i Jackiem Zielińskim stworzą świetny zespół oparty na merytorycznym przygotowaniu, doświadczeniu i znajomości oraz zrozumieniu Legii, bo wszyscy trzej są z Klubem związani od wielu lat – mówi Prezes Dariusz Mioduski.

Radosław Kucharski z Legią związany jest od ponad 10 lat. Trafił na Łazienkowską jako trener juniorów w 2008 roku. Przeszedł wszystkie szczeble kariery skautingowej – rozpoczynał jako poszukiwacz utalentowanych juniorów, potem do jego obowiązków doszło również wyszukiwanie zawodników do pierwszej drużyny. W 2015 roku został szefem działu skautingu. W dużej mierze to dzięki pracy jego zespołu do Legii Warszawa trafili tacy piłkarze jak Ondrej Duda, Krystian Bielik, Aleksandar Prijović, Nemanja Nikolić, Radosław Majecki czy Sebastian Szymański. Od czerwca 2017 roku znów był szefem skautingu mistrza Polski. Do Legii wrócił z Manchesteru United, dla którego pracował jako szef skautingu w naszym regionie Europy.

Źródło: legia.com i legia.net

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Inne