Odwiedź nas na
Fenix

Ciężary

Kolejny tytuł Mistrza Polski dla łukowskiego trójboisty

Nadesłane do redakcji

Marcin Goleń przyzwyczaił nas do tego, że z mistrzostw trójboistów wraca z tytułami. Tym razem było tak samo, łukowianin dopisał do dorobku kolejny tytuł Mistrza Polski!

Jeśli chodzi o Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym, to od kilku lat należy do ścisłej polskiej czołówki. Swoją dyspozycję, jak sam przyznaje – „jeszcze nie jest najlepszą” – zaprezentował na mistrzostwach pod patronatem PZKFiTS, które odbyły się w dniach 7-9 września we Wrocławiu.

Marcin Goleń o tytuł i medale rywalizował w kategorii 105 kg. W tej grupie rywalizowało kilkunastu zawodników. Wynikiem 800 kilogramów w trójboju (przysiad – 280 kg, wyciskanie – 190 kg, martwy ciąg – 330 kg) dał pochodzącemu z Woli Gułowskiej trójboiście złoty medal i kolejny w karierze tytuł Mistrza Polski w TS Klasycznym. Rekord życiowy w klasyku naszego mistrza to 850 kilogramów. Tytuł mistrzowski Goleń wywalczył z przewagą kilku punktów. Drugie miejsce zajął zawodnik z Kwidzynia Grzegorz Hauer. Dzięki zdobytemu tytułowi Goleń przeszedł eliminacje ogólnokrajowe i znalazł się w gronie siłaczy, którzy będą mogli reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy, które odbędą się w grudniu tego roku.

Debiut na dużej imprezie tej rangi zaliczył też inny młody sportowiec pochodzący z Woli Gułowskiej, a trenujący razem z mistrzem Goleniem. Robert Stempniak, bo o nim mowa, wystartował w Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym Juniorów. Zawody odbyły się w miniony weekend w Kielcach. Rywalizował on w kategorii juniorów do lat 18, w wadze 93 kg. Junior Robert, pod kątem trójboju trenuje zaledwie dwa miesiące, i już teraz mistrz Marcin jest pod wrażeniem jego wyniku. W trójboju Stempniak uzyskał 500 kilogramów (170+110+220), zajmując 6. miejsce w Polsce.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Ciężary