Fenix

Sporty Walki

MŚ 2018: wicemistrzostwo Pawlikowskiej, brąz Mościckiego

W miniony weekend zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów i Kadetów w Kickboxingu. Na włoskich zawodach dwa krążki wywalczyli łukowianie: srebro Marta Pawlikowska, brąz Maciej Mościcki!

W dniach od 15 do 22 września 2018 roku w Lido di Jesolo (Włochy) odbyły się Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów w kickboxingu. W turnieju wystartowali podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego KSW Łuków.

Najlepiej wypadła Marta Pawlikowska, która zdobyła srebrny medal i tytuł wicemistrzyni świata w kategorii do 48 kg juniorów w formule full contact. W tej samej formule, w kategorii do 81 kg juniorów brązowy medal wywalczył Maciej Mościcki. Marta i Maciej najważniejsze pojedynki przegrali z Rosjanami.
Z Rosjanką również przegrała pojedynek o wejście do strefy medalowej Natalia Zarzycka (kadet starszy, light contact do 42 kg), która zajęła miejsce 5-8.

Pozostali łukowianie odpadli w walkach eliminacyjnych tj. Amelia Wasilewska przegrała z Niemką, Martyna Czerepińskaz Węgierką, Dorian Siekierzyński z zawodnikiem z RPA, a Bartosz Prusinowski z Grekiem.

Sukces trenerski na zawodach odniósł Zenon Pawlikowski. Łukowski szkoleniowiec pełnił funkcję trenera kadry w formule light contact kadetów. Prowadzeni przez niego zawodnicy zdobyli 6 medali (jeden srebrny i pięć brązowych).