Odwiedź nas na
Fenix

Ciężary

Mistrzostwa w trójboju już w najbliższy weekend

Już w ten piątek w Łukowie rozpoczynają się duże zawody sportów siłowych. Przez trzy dni będą trać Mistrzostwa Polski XPC, Powerlifting & Bench Press & Deadlift & Squat, Raw & EQ Łuków.

Mistrzostwa Polski XPC w Trójboju Siłowym odbędą się w dniach 28-30 września w hali sportowej im. Janusza Kowalczyka przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łukowie. Przez trzy dni, we wszystkich konkurencjach wystąpi ponad 200 zawodników-siłaczy, z ponad 40-stu klubów z całej Polski.

Na piątek zaplanowana jest rywalizacja w konkurencji całościowej trójboju siłowego, na sobotę i niedzielę zawodnicy będą walczyć o tytuły w poszczególnych dyscyplinach trójboju (w odrębnych klasyfikacjach)w:
a) wyciskaniu sztangi leżąc,
b) w martwym ciągu,
c) przysiadzie ze sztangą.

Łukowskie zawody rangi mistrzowskiej będą jednocześnie kwalifikacją krajową do jednych z najbardziej prestiżowych zawodów trójbojowych na świecie – Arnold Classic, których finały odbywają się w Stanach Zjednoczonych.

Będą to Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, Przysiadzie oraz Martwym Ciągu, i będzie to pierwsza tego typu impreza w historii Łukowa. Obecność na zawodach potwierdzili znakomici zawodnicy. Mistrzostwa Polski XPC  będą jednocześnie Eliminacjami Krajowymi do Arnold Classic. Jako współorganizator i gospodarz zawodów chciałbym zaprosić wszystkich kibiców od 28 do 30 września na halę przy ul. Cieszkowizna 13. Obiecuje, że będzie co pooglądać i obiecuje najwyższy poziom sportowy. Oczywiście wstęp dla kibiców darmowy. Do zobaczenia w święto trójboju, już w ten weekend – powiedział nam inicjator i współorganizator łukowskich zawodów Piotr Gaj, który jest również trenerem i zawodnikiem tej dyscypliny sportowej.

Trzy dni z trójbojem siłowym to impreza dla wszystkich fanów sportów siłowych, jakiej w Łukowie jeszcze nie było.
My tam będziemy, zachęcamy i Was 🙂

Więcej o zawodach na: www.e-powerlifting.pl – Mistrzostwa Polski XPC oraz na Fb.com: Mistrzostwa Polski XPC Łuków 2018

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Ciężary