Odwiedź nas na
Fenix

Piłka Nożna

Soćko prowadzi do wygranej w Rykach

W 11. kolejce IV ligi Orlęta zagrały na wyjeździe w Rykach. Choć przewaga naszych zawodników była wyraźna to jednak nie zabrakło nerwów. Orły Różańskiego wygrały ostatecznie 3:2.
Już po pierwszych piętnastu minutach gry Orlęta powinny prowadzić 2-0. Damian Soćko zdobył bramkę na 1-0 dla gości w 8 minucie a pięć minut mogło być 0-2, jednak w ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej wybił defensor z Ryk. Gospodarze pierwszą dobrą okazję ofensywną przeprowadzili dopiero w 30 minucie, jednak miejscowi posłali piłkę nad bramką. Tuż przed końcem pierwszej połowy błąd naszych defensorów mogli wykorzystać zawodnicy z Ryk, jednak piłka ostatecznie przeszła obok bramki Kopcia.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od przewagi naszych zawodników, ale Orły nie potrafili wykorzystać zamieszania pod bramką Kałaski. Kilka minut później rzut rożny wywalczyli miejscowi. Bardzo dobre dośrodkowanie wykończył technicznym strzałem pod poprzeczkę Taradyś i doprowadził do remisu. Podopieczni Różańskiego szybko się otrząsnęli za 120 sekund znów wyszli na prowadzenie. Dobrą piłkę na wolne pole dostał Soćko, który pokonał bramkarza MKS-u strzałem na długi róg. Dziesięć minut później dośrodkowanie z rzutu rożnego znakomicie wykorzystał Kierych, który strzałem głową pokonał Kałaskę. Było 3-1 dla Orląt i wydawało się, że nasi spokojnie dowiozą swoją przewagę do końca. Nerwowo jednak zrobiło się już kilka minut później kiedy sędzia odgwizdał rzut karny dla Ryk. Protestował Matuszewski i inni nasi zawodnicy, którzy nie widzieli przewinienia Sebastiana. Gola kontaktowego z karnego zdobył Bułhak. Ostatnie 15 minut meczu było dość nerwowe i obie strony chaotycznie starały się o bramkę. W końcówce meczu to nasi mieli szansę na czwartego gola, i to dwukrotnie. Jednak raz pomylił się Siemieniuk, a drugi raz Mateusz Ebert. Wynik już nie uległ zmianie. Trzy punkty wyjechały do Łukowa.

MKS Ryki 2:3 Orlęta Łuków
55 Taradyś, 74 Bułhak (k) – Soćko 8, 57, Kierych 67

MKS: Kałaska – Szwed, Przybysz (66 Sergiel [Ż]), D. Osojca, Łukasik (73 Kuchnio), Kazimierak, Szewczyk, Bułhak [Ż], Szlendak (49 P. Osojca) Darnia, Taradyś.

Orlęta: Kopeć – Wieliczuk, Bulak, Ł. Ebert, Olszewski, Sowisz (68 Matuszewski), Kierych, Dołęga (89 Kurowski), M. Ebert, Soćko, Siemieniuk.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Piłka Nożna