Fenix

Sporty Walki

Puchar Polski dla juniora i seniora z KSW Łuków!

przesłane do redakcji/ Zenon Pawlikowski

Junior Kamil Szczygielski i senior Jakub Strzyżewski wrócili z Otwocka z Pucharami Polski i złotymi medalami. Ponadto, nasz junior został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju.
W dniach 16-17 listopada w Otwocku pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu odbył Puchar Polski Juniorów i Seniorów w formule kick light (walka ciągła z dozwolonym kopnięciem w udo). W turnieju wspaniały start zaliczyło dwóch podopiecznych trenera Zenona Pawlikowskiego reprezentujących KSW Łuków. Nasi Zawodnicy zanotowali świetne występy – Kamil Szczygielski (junior, kat. 69 kg) i Jakub Strzyżewski (senior, kat. 69 kg) zdobyli złote medale w swoich kategoriach wagowych. Ponadto, Kamil Szczygielski, który w imponujący sposób wygrał trzy walki przed czasem, uznany został najlepszym zawodnikiem turnieju.

Puchary wywalczone w Otwocku to nagroda za ciężką pracę w kończącym się sezonie i kolejny krok do przodu w rozwoju kariery utytułowanych już zawodników. Tytuł najlepszego zawodnika dla Kamila to ogromne wyróżnienie dla łukowskiego kickboksera; w tak doborowym towarzystwie składającym się m.in. z medalistów mistrzostw kraju i zwycięzców zawodów międzynarodowych – podsumował start i sukcesy zawodników trener Pawlikowski.

Łukowscy fani sportów walki już w najbliższą sobotę , 24 listopada będą mogli zobaczyć pojedynek Szczygielskiego i Strzyżewskiego. Kickbokserzy staną na przeciw siebie podczas pokazowego pojedynku, który odbędzie się w ramach Festiwalu Sportu i Zdrowia. Wydarzenie odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Łukowie – łukowskich „Alejach„.